'El Clasico' tarih oluyor!

'El Clasico' tarih oluyor!
'El Clasico' tarih oluyor!
Tüm dünyanın nefesini tutarak izlediği Barcelona ile Real Madrid arasında oynanan maçlar (El Clasico), Katalonya'da bağımsızlık yanlılarının seçimi kazanması sonucu tarihe karışmak üzere...

İspanya’da yapılan ve ayrılıkçı partilerin 135 sandalyeli mecliste çoğunluğu elde ettiği bölgesel parlamento seçimlerinin ardından Barcelona ve Espanyol’un, La Liga’dan atılması gündeme geldi.

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan İspanya Yüksek Spor Konseyi (CSD), özerk bölgelerden birinin İspanya’dan ayrılmayı seçmesi halinde özerk yönetimlere ait tüm futbol kulüplerinin otomatikmen ligden atılması gündeme gelecek" demişti. CSD, Katalonya’nın bağımsızlığını ilan etmesi halinde, Barcelona ve Espanyol’un artık La Liga’da oynamama ihtimalinin bulunduğunu vurgulamıştı.

Seçimlerin ardından Katalonya’nın bağımsızlığını ilan etmesi için ayrılıkçı partilerin çalışmalara başlaması bekleniyor. Bu durumda Katalonya Özerk Bölgesi’ne ait La Liga’da temsil edilen Barcelona ve Espanyol, La Liga'ya dahil edilmeyecek. Barcelona ile Real Madrid arasındaki dünyaca ünlü ‘El Clasico’ da tarihe karışacak.