Elazığspor: Pankartı onaylamıyoruz

Malatyaspor maçında Elazığspor tribünlerinden yükselen kötü tezahürata ve açılan 'Ne Ermeniyiz, Ne Malatyalı, Elazığlıyız, Türk sevdalı' şeklindeki pankarta Elazığspor yönetiminden de tepki geldi.

ELAZIĞ - Malatyaspor maçında Elazığspor tribünlerinden yükselen kötü tezahürata ve açılan 'Ne Ermeniyiz, Ne Malatyalı, Elazığlıyız, Türk sevdalı' şeklindeki pankarta Elazığspor yönetiminden de tepki geldi. Kulüp başkanı Bahri Turhan, maç sırasında açılan ve tartışmalara neden olan pankartı tasvip etmediklerini söyledi ve pankartı açanların tespit edilmesi halinde stada girmelerinin engellenebileceğini ifade etti. "O pankartı onaylamıyoruz" diyen Turhan sözlerine şöyle devam etti:
"Elazığ'dan böyle bir pankart getirildiği konusunda bilgimiz yoktu. Kendi ülkemizin bütünlüğü olduğu zaman beraberiz, ancak insanlarımızı ayrımcılığa itecek konulara asla itibar etmeyiz. Gerekli incelemeyi yapan makamlar, bu kişileri tespit edip gerekirse statlara girişleri konusunda kısıtlamaya gideceklerdir." (Spor Servisi)