Elazığspor'a İspanyol orta saha

Elazığspor'a İspanyol orta saha
Elazığspor'a İspanyol orta saha
Elazığspor Kulübü, Yunan ekibi Panathinaikos'da forma giyen İspanyol oyuncu Victor Vitolo ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

ELAZIĞ (AA) - Elazığspor Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Korkut Şerifoğulları, ligin ilk iki haftasında oynadıkları maçlardaki izlenimler sonucunda, takımın ön libero ve orta sahada takviyeye ihtiyacı olduğuna karar verdiklerini söyledi.

Bu doğrultuda transferler yaptıklarını belirten Şerifoğulları, Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da forma giyen ön libero Hakan Söyler ve gurbetçi futbolcu Muhammed Ali Doğan'ın ardından İspanyol orta saha oyuncusu Victor Vitolo ile anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Vitolo'nun, teknik direktörleri Trond Sollied'in, Yunanistan takımlarından Olympiakos'u çalıştırdığı dönemde yakından tanıdığı bir oyuncu olduğunu dile getiren Şerifoğulları, "Orta sahada son derece güçlü bir oyuncu. Kendisiyle 3 yıllık sözleşme imzaladık. Elazığspor'a hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Düşme tehlikesi yaşamayacak güçlü bir takım oluşturmak için nokta transferler yapmaya çalıştıklarını belirten Şerifoğulları, "Ligin en yaşlı takımıydık, bu yönde eleştiriler aldık. Takımı gençleştirmek ve genç yetenekleri keşfetmek adına Muhammet Ali Doğan, Noyan Öz, Deniz Yılmaz gibi genç oyuncuları da transfer ettik. Bu oyuncular, 18-24 yaşları arasında, gelecek vaadeden futbolcular. İnşallah onların da Elazığspor'da yıldızları parlayacak" diye konuştu.

Şerifoğulları, hedeflerinin sezon sonunda ilk 10'da yer almak olduğunu sözlerine ekledi.