Elazığspor'da istifa

Elazığspor'da istifa
Elazığspor'da istifa
Elazığspor Kulübü Sportif Direktörü Yasir Elmacı'nın istifa ettiği bildirildi.

ELAZIĞ (AA) - Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "Kulübümüzde sportif direktör olarak görev yapan Yasir Elmacı, bulunduğu görevden istifa etmiştir. Kulübümüze yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Yasir Elmacı'ya teşekkür eder, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar dileriz" denildi.

"VİCDANEN RAHATIM"

Yasir Elmacı, kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, temmuz ayında başladığı görevi bugün itibarıyla sonlandırdığını belirtti. Kendisini sportif direktörlük görevine layık gören Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Elmacı, "Gelinen noktada takım olarak başarısız olduğumuzu kabul etmeliyiz" ifadesini kullandı.

Kendisi hakkında Elazığ halkının yanlış bilgilendirildiğini belirten Elmacı, şunları kaydetti:
"Hiçbir şekilde Elazığspor camiasını ve taraftarını yargılamak ve sorgulamak haddime olmamıştır, olmayacaktır. Göreve geldiğim günden itibaren Elazığspor'un başarısı için çalıştığımdan dolayı vicdanen rahat olduğumu söylerken, takımın almış olduğu kötü sonuçlar nedeniyle de üzüntülü olduğumun da bilinmesini isterim. Ayrıca Elazığspor camiasının tek kuruşunu dahi israf etmemek için elimden gelen her şeyi yaptığımı Elazığspor yönetiminin bildiği gibi spor kamuoyu ve tüm Elazığ halkının da bilmesini isterim. Temennim, Elazığspor'un içinde bulunduğu zor dönemi en kısa zamanda atlatarak layık olduğu üst sıralara tırmanması ve ligde kalıcı hale gelmesidir."