Elazığspor'un ismi değişti

Elazığspor'un ismi değişti
Elazığspor'un ismi değişti
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Elazığspor'da bir sezondur isim sponsoru olan Sanica Boru ile yollar ayrıldı.

AA - Elazığspor Kulübü Genel Menajeri Özgür Öztürk, Sanica Boru ile isim hakkı sponsorluğu konusunda anlaşmalarının sona erdiğini belirterek, "Bir sezon boyunca adı Elazığspor ile özdeşleşen Sanica Boru'ya teşekkür ediyoruz" dedi.

Öztürk, Sanica Boru ile anlaşmalarının sona ermesinin ardından yeni sezon için stat reklamları, forma ve isim sponsorluğu konusunda görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

Kulüp başkanı Selçuk Öztürk'ün konuyla bizzat ilgilendiğini ifade eden Öztürk, "Elazığspor köklü bir takımdır. Kulübümüze isim sponsoru olmayı düşünen firmalarla görüşmeye açığız. Ayrıca bir sezon boyunca adı Elazığspor ile özdeşleşen Sanica Boru'ya teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi internet sitesinde kulüplerinin adının halen Sanica Boru Elazığspor olarak geçtiğine dikkati çeken Öztürk, değişiklik için gerekli yazılı başvuruyu yapacaklarını söyledi.

PREMIER LİG'DEN ELAZIĞSPOR'A
Elazığspor sportif Direktörü Yasir Elmacı, Premier Lig takımlarından Swansea City'nin forvet oyuncusu Luke Isaac Moore ile transfer görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, "Yüzde 90 anlaşmaya vardık" dedi.

Elmacı, Moore'un teknik direktörleri Trond Sollied'in transfer raporunda yer alan bir oyuncu olduğunu belirtti.

Geçen sezon Elazığspor'un gol yollarında sıkıntı çektiğini, bu nedenle transfer çalışmalarında daha çok forvet oyuncusuna ağırlık verdiklerini aktaran Elmacı, şunları kaydetti:
"Forvet hattında hem tecrübeli hem golcü oyunculara ihtiyacımız var. Youssouf Hadji gibi Luke Moore'un da bize çok büyük katkıları olacağına inanıyoruz. Telefon görüşmelerinin ardından Moore'u İzmir'e davet ettik. Kendisiyle dün geç saatlere kadar görüştük. Swansea City'nin forvet oyuncusu Luke Moore ile yüzde 90 anlaşmaya vardık. Bir iki pürüz kaldı, onları da aşarsak sözleşmeyi imzalayacağız. Görüşmelerimiz devam ediyor."

Rakiplerinin karşısına daha güçlü ve yenilenmiş bir Elazığspor ile çıkacaklarını belirten Elmacı, atacakları her golde taraftarın coşkusunu ve sevincini paylaşmayı heyecanla beklediklerini sözlerine ekledi.

Moore, 2012-2013 sezonunda Swansea City formasıyla 5 gole imza attı.