Elmas geri dönmüyor

Galatasaray Kulübü yönetimindeki huzursuzluk huzura kavuşmadı ve başkan Özhan Canaydın'ın yoğun ikna çabalarına karşın yönetim kurulu üyesi Burak Elmas, görevinden istifa ettiğini ve dönmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü yönetimindeki huzursuzluk huzura kavuşmadı ve başkan Özhan Canaydın'ın yoğun ikna çabalarına karşın yönetim kurulu üyesi Burak Elmas, görevinden istifa ettiğini ve dönmesinin söz konusu olmadığını açıkladı. Elmas, çok sevdiği ve saygı duyduğu, şahsı ile tüm Galatasaraylılar'ın başkanı olan Özhan Canaydın'ın daha önce defalarca kendisine olan güvensizliği ve çalışmasından dolayı duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdiğini vurgulayarak, "Bu nedenle Galatasaray Kulübü Başkanı'nın daha rahat çalışması için bu çok değerli koltuğu işgal etmenin yanlış olduğunu düşünüyorum ve görevimden istifa ediyorum. Bir Galatasaraylı olarak her zaman kulübümün emrindeyim" diye konuştu. Bu konuyu daha fazla speküle etmeye gerek bulunmadığını da kaydeden Elmas, Galatasaray ailesi içinde olayın kapandığını anlattı.
Galatasaray'ın aylık divan kurulu toplantısında konuşan başkan Canaydın, şu an kulübün borçalarını borç alarak ödediklerini belirterek, "25 nisan tarihine kadar yapacağımız bir atılımla, borçlarımızı 13 yıla yayacak bir kredi temin edeceğiz. Böylece Ali Sami Yen projesi için finanması halletmiş olacağız. Şu an bu işi yüzde 70 oranda çözmüş durumdayız. Bu krediyle sıfırdan başlayıp yeni kaynaklar yaratacağız. 25 nisana kadar stat kredisi elimizde olacak" diye konuştu. (Spor Servisi)