Elvan Abeylegesse piste çıkıyor

Dünya Atletzm Şampiyonası'nda Türkiye'nin en büyük madalya umudu Elvan Abeylegesse, bugün bayanlar 5 bin metrede altın madalya için piste çıkacak. 10 bin metrede gümüş madalya kazanan Elvan, bugün 14.30'ta başlayacak...

OSAKA - Dünya Atletzm Şampiyonası'nda Türkiye'nin en büyük madalya umudu Elvan Abeylegesse, bugün bayanlar 5 bin metrede altın madalya için piste çıkacak. 10 bin metrede gümüş madalya kazanan Elvan, bugün 14.30'ta başlayacak olan yarışın en büyük favorileri arasında gösteriliyor. 10 bin metre birincisi Etiyopyalı Trinesh Dibaba'nın mide spazmları nedeniyle koşamaması da Elvan'ın şansını artırıyor. Bugünkü koşuda milli atletin en büyük rakibi, bir diğer Etiyopyalı, olimpiyat şampiyonu ve dünya rekoru sahibi Meseret Defar olacak.
Aşil tendonundaki sıkıntıları sona eren milli atlet, dün son çalışmasını antrenörü Anatoli Biçkov yönetiminde yaptı. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, son antrenmanı öncesinde Elvan Abeylegesse ile bir araya geldiklerini belirterek, "Elvan'ın morali üst düzeydeydi. Hiçbir sıkıntısı yok, kendisinden madalya bekliyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)