Elvan açık ara önde

Fransa'nın başkenti Paris'te devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, 5 bin metre seçmelerinde mücadele edenElvan Abeylegesse son turda yaptığı atakla zorlu yarışı ilk sırada bitirdi ve finale kalma hakkı kazandı.

PARİS - Fransa'nın başkenti Paris'te devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, 5 bin metre seçmelerinde mücadele edenElvan Abeylegesse son turda yaptığı atakla zorlu yarışı ilk sırada bitirdi ve finale kalma hakkı kazandı. Kotnrollü bir yarış çıkaran milli atlet, 14.54.95'lik bir dereceyle yarışmayı tamamladı.
Elvan, yarış sonrası yaptığı açıklamada, "Oldukça çekişmeli ve hızlı bir yarış oldu. Rakiplerim çok güçlüydü. Ancak iyi bir taktikle yarışı kazandım.Sonuçta ilk hedefime ulaştığım için çok mutluyum. Son turda yaptığım atakla yarışı kazandım. İstediğim dereceyi de yaptım. Amacım dünya şampiyonu olmak" ifadesini kullandı. 5 bin metrenin ilk seçmelerinde ise, Kenyalı atlet Edith Masai 14.45.35'lik dereceyle ilk sırayı aldı. 5 bin metrenin seçmelerinde ilk beşe giren 10 atlet ile en iyi dereceyi yapan 5 atlet altın madalya için piste çıkacak. (Spor Servisi)