Elvan'a doğal doping!

Atlet Elvan Abeylegesse'nin form grafiği yükseldikçe, sponsorların milli sporcuya olan ilgisi de artmaya başladı.

ANKARA - Atlet Elvan Abeylegesse'nin form grafiği yükseldikçe, sponsorların milli sporcuya olan ilgisi de artmaya başladı. Paris'te yapılan son Dünya Şampiyonası'nda beşinci olan, Monaco'daki IAAF Dünya Atletizm Finali'nde de birincilik elde eden Elvan Abeylegesse'ye, GNC Doğal Gıda firması sponsor oldu. Firma, Atina'da yapılacak 2004 Olimpiyat Oyunları'na dek Elvan Abeylegesse'ye de sponsor olacak. Milli atletin, Nike International spor giyim firmasıyla da 2004 yılı sonuna dek anlaşması bulunuyor.
Elvan sezona verilen aradan yararlanarak tatil için gittiği Etiyopya'da hazırlıklara başladı. 2 bin 500 ve 5 bin metreden oluşan ilk etap hazırlık testlerinden başarıyla geçen ve form durumu giderek yükselen milli atlet, Türkiye'deki hava koşullarının kötüleşmesi nedeniyle, dönüş tarihini ileriye aldı Elvan, bu sezon ilk sınavına, 14 Aralık'taki Avrupa Kros Şampiyonası'nda çıkacak.
1500 metrede Dünya ikincisi atlet Süreyya Ayhan ise pazar günü kamp yapmak için ABD'ye gidecek. Milli sporcu bu ülkede yaklaşık üç ay çalışacak. (Spor Servisi)