Emek, mücadele, hüzün

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, turu geçemedikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Maalesef iyi olan değil, şanslı olan taraf turu geçti" dedi.

İSTANBUL - Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, turu geçemedikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Maalesef iyi olan değil, şanslı olan taraf turu geçti" dedi. Çetiner şöyle devam etti: "İkinci kez final kapısından dönüyoruz. Bu gençler, ülke futboluna büyük hizmetlerde bulundu. Yüreklerini ortaya koyarak oynadılar ama olmadı. Tüm oyuncularımı kutluyorum."
Almanya Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Ulrich Stielice, ıslıklar nedeniyle milli marşlarını söyleyemediklerini ifade ederek, "İki milyon Türk'e iş veren bir ülkenin insanı olarak, milli marşımıza saygı gösterilmemesini yadırgadım" diye konuştu.
Çetiner, Alman hocaya tepki göstererek, "Stielice antrenör değil, politikacı gibi konuşmuş" dedi. Ümit Takım Sorumlusu Levent Kızıl, Stielice'nin sözlerine tepki gösteren bir diğer isim oldu: "Terbiyesizlik yaptı, haddini aştı." Maça geniş yer ayıran Alman Bild gazetesi, 'Sanki bir savaş' başlıklı haberinde, Alman futbolcuların polis tarafından saldıraya uğradını iddia etti. (Spor Servisi)