'Emenike 5 milyon Euro etmez'

'Emenike 5 milyon Euro etmez'
'Emenike 5 milyon Euro etmez'
Fenerbahçeli yöneticiler, "20 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesi olan Emmanuel Emenike için "Bu haliyle 5 milyon Euro'ya bile satamayız" diyor.

Formsuzluğu nedeniyle Balıkesirspor maçında yedekk ulübesinde oturan Emmanuel Emenike için Katar'dan 14 milyon Euro'luk teklif geldiği iddia edilmiş, ama bu söylentiler yalanlanmıştı. Nijerya Milli Takımı'nda da forma giymesi nedeniyle yıldız futbolcunun Avrupa 'nın birçok kulübü tarafından takip edildiği ancak hem maliyeti hem de bu yılki performansı nedeniyle tekliflerin bir bir geri çekildiği öğrenildi.

Fenerbahçe taraftarından olay pankart


Sabah'ın haberine göre; golcü futbolcunun yaz döneminde bazı Londra kulüpleriyle teması olmuş, ama transfer gerçekleşmemişti. Emenike'nin 20 milyon Euro'luk serbest kalma maddesi nedeniyle pazarlıklar başlamadan sona ermişti. Yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücret de eklenince, sarı-lacivertlilerin bu oyuncuyu elinden çıkarması oldukça zor hale geliyor.

Performansı yönetim tarafından beğenilmeyen Emenike için sarı-lacivertli kulübün ileri gelenleri şu yorumu yapıyor; Bu piyasa şartlarında 5 milyon Euro'ya bile zor satarız.

WEBO İLE DEVAM

Balıkesirspor maçında Emenike'nin yerine 11'de sahaya çıkan Pierre Webo'nun performansından memnun kalan teknik direktör İsmail Kartal'ın, öğrencisiyle bir görüşme yapıp, "Her zaman hazır olduğun için sana teşekkür ederim. Bundan sonra daha çok sahada olacaksın" dediği ifade edildi. Kartal'ın bu sözü, Sivasspor karşılaşmasında Emenike'nin yedek kalıp Webo'nun 11'de olacağı şeklinde yorumlandı.

Fenerbahçe'den Alves açıklaması