Emenike: Beni Fenerbahçe'ye yollamayın!

Emenike: Beni Fenerbahçe'ye yollamayın!
Emenike: Beni Fenerbahçe'ye yollamayın!
Sarı-lacivertli taraftarların hedefindeki Emmanuel Emenike'nin Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce Galatasaray hayranı olduğu ve "Size gelmek istiyorum" diye mesaj gönderdiği iddia edildi.

Fenerbahçe 'de sıkıntılı bir dönem yaşayan, Şükrü Saracoğlu'nda oynanan maçlarda ıslıklı protestoya maruz kalan Emmanuel Emenike ile ilgili çok ilginç bir detay ortaya çıktı.

Van Persie'den Galatasaray ve Fenerbahçe'ye ret

Fotomaç'ın haberine göre; Nijeryalı futbolcu, Kardemir Karabükspor'da oynadığı dönemde verdiği röportajda, "Fenerbahçe ve Beşiktaş 'ı beğeniyorum ancak Galatasaray'a karşı daha fazla sempatim var. Galatasaray'ı oyun stilime de daha yakın buluyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Afrika'da bulunduğu dönemde Galatasaray'ın Avrupa maçlarını kaçırmadığını vurgulayan Emenike'nin, o dönemde sarı-kırmızılı takıma imza atması da gündeme gelmiş ve dönemin Futbol Direktörü Adnan Sezgin, transfer için temaslarda bulunmuştu. Golcünün, "Galatasaray'da oynamak benim hayalim. Lütfen beni diğer takımlara bırakmayın" diye ısrar ettiği ama Fenerbahçe'nin 10 milyon Euro'yu gözden çıkarmasıyla görüşmelerin sona erdiği öğrenildi.

Galatasaray şaşırttı! Nereden nereye...