'Emenike keşke her maç böyle oynasa'

'Emenike keşke her maç böyle oynasa'
'Emenike keşke her maç böyle oynasa'
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Kasımpaşa'yı 3-0 yendikleri maç sonrası, Emmanuel Emenike ve Diego Ribas'ın performanslarını değerlendirdi.

İSTANBUL - Recep Tayyip Erdoğan Stadı'ndaki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren İsmail Kartal, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini, bu dönemdeki kazanımlarını ilk maçta Kasımpaşa mücadelesinde gösterdiklerini ifade etti.

Galibiyet nedeniyle oyuncularını tebrik eden Kartal, "Oyuncularımızla birlikte bıraktığımız yerden en iyi şekilde devam etmek istedik. Taktiksel anlamda çok iyi hazırlandık. Rakibi iyi irdeledik, iyi analiz ettik. Oyun disiplini olarak, taktiksel olarak, soğukkanlı bir şekilde istediğimiz gibi bir mücadele ortaya koyduk. Kampla başlayan dönemde daha iyi bir takım olduk. Söylediklerimizi, oynamak istediğimiz oyunun felsefesini takımım her geçen gün daha iyi anlıyor. Rakibimiz ilk kez kendi sahasında yenildi. Futbolcularım, disiplinli oyun, soğukkanlı ve kendilerini bilen bir duruş sergilediler. Hepsini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Kartal, karşılaşmanın ikinci yarısında Raul Meireles'in oyundan çıkmasından sonra Alper Potuk'u sol kanattan merkeze çekerek iyi bir hamle yaptığını kaydederek, "Oyunda üstünlüğü elimize geçirdik. Daha üretken, organize ataklar geliştirdik" dedi.

Emmanuel Emenike ve Diego Ribas'ın performanslarını da değerlendiren Kartal, "Emenike keşke her maç böyle oynasa da gol atmasa. 2-3 net pozisyona da girdi. Böyle oynadığı sürece gollerle de buluşacak. Diego da iyi bir maç oynadı ve performans ortaya koydu" diye konuştu.

Trabzonspor'a transfer olan Erkan Zengin'in Fenerbahçe için bir kayıp olup olmadığına ve teknik direktör Ersun Yanal'ın, futbolcuyu ikna için İsveç'e gitmesine ilişkin sorulara Kartal, "Erkan Zengin olayı bizim için kapanmıştır. Bütün oyuncularım birbirinden değerli. Ben onlara sonuna kadar güveniyorum. Profesyonel dünyada böyle şeyler oluyor. Rakip takımın antrenörü ülkesine kadar gitmiştir, o konulara girmek istemiyorum. Kendi işimi yapmaya çalışıyorum. Erkan Zengin olmuş veya olmamış fark etmez. Olsaydı değerlendirirdik, olmadı. Oyuncularımın performansından çok memnunum" yanıtını verdi.

Bu arada, maçta kaburgasının sağ tarafına aldığı darbe nedeniyle sakatlanan Meireles, karşılaşmanın ardından kontrol amacıyla hastaneye götürüldü. (AA)