Emenike: Korku filmine dönüştü!

Emenike: Korku filmine dönüştü!
Emenike: Korku filmine dönüştü!
Fenerbahçeli futbolcu Emmanuel Emenike, 5-1 kazandıkları Çaykur Risespor maçının dönüşünde takım otobüsüne yapılan saldırı sonrasında korku dolu anlar yaşadıkları söyledi.

LONDRA (AA) - İngiliz yayın kurumu BBC'ye konuşan Emmanuel Emenike, "Büyük bir zaferi kutlayacakken bu olay futbolcuları şoke etti. Yüksek bir ses duyduğumda erkek kardeşimle telefonda konuşuyordum. Lastiklerden birinin patladığını zannettim, çünkü otobüs yolda savruldu. Güvenlik görevlisini otobüsün önünde görünce bir şeylerin ters gittiğini anladım. Güvenlik görevlisi bize şoförün vurulduğunu söyledi, bu bizim için büyük şok oldu. Kan ile kırık camı görünce olay hepimiz için korku filmine dönüştü" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'den yeni erteleme talebi!

Yaşanan olayın, kimsenin güvenliğinin tamamen garanti altında olmadığını gösterdiğini belirten 27 yaşındaki futbolcu, saldırı sırasında yaralanan "cesur" şoförün bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

Güvenlik görevlisi ve otobüs şoförüne hayatı boyunca minnettar kalacağını dile getiren Nijeryalı futbolcu, "Onlar olmasaydı otobüsümüz köprüden aşağı yuvarlanabilirdi. Bunun sonucu çok korkunç ve trajik olurdu. Ancak bugün hepimiz onlar sayesinde buradayız" dedi.

Emenike, Fenerbahçe Kulübü ile sözleşmesinin devam ettiğini ve takımını sevdiğini ifade ederek, "Bu saldırı ayrı bir olay, benim burayı terk etmeme neden olacak bir olay değil. Geçmişi arkada bıraktım ve önüme bakıyorum" değerlendirmesinde bulundu. (AA)

'Adam öldürmeye teşebbüs'ten soruşturma!