Emenike: Nezarethanede muz bile attılar!

Emenike: Nezarethanede muz bile attılar!
Emenike: Nezarethanede muz bile attılar!
Gaziantepspor maçında Fenerbahçeli taraftarların protesto ettiği Emmanuel Emenike, 3 temmuz süreciyle ilgili konuştu: Bana hakaret ettiler. Nezarethanede muz attılar...

Fenerbahçe -Gaziantepspor maçında topuğuyla pas vermesi sonrası kaptan Emre Belözoğlu ile tartışan Emmanuel Emenike, tribünlerden yükselen tepkiler üzerine demoralize olmuş, daha sonra da oyundan alınmıştı. Uykusuz bir gece geçiren ve sabahı zor eden Nijeryalı yıldız, Habertürk'ten Ferudun Niğdelioğlu'na çok özel açıklamalar yaptı. Nijeryalı golcü, geçmişe bir yolculuk yapıp Türkiye ’de yaşadığı sıkıntıları paylaştı, “Başkası olsa bunları yaşadıktan sonra asla geri dönmezdi” dedi.

Emenike: Taraftarlardan özür dilerim


İşte Emenike’nin çok konuşulacak açıklamaları:

¦ Son maçta o tepkiyi vermemem gerekiyordu, hata yaptım. Gol atamadığım için üzerimde bir stres vardı. Yapmamam gerekiyordu ancak oldu. Başkanımdan, hocamdan, kaptan Emre’den ve taraftarlardan özür diliyorum.

¦ Ancak taraftarımızın da şunu bilmesini istiyorum. Türkiye’de hak etmediğim birçok şey yaşadım. Ancak bunlar Fenerbahçe sevgimi yüreğimden söküp atmadı. Eleştirirken bunu düşünüp biraz daha anlayışlı olmalarını bekliyorum.   

"İSYAN ETMEK İSTEDİM"

¦ 3 Temmuz sürecini başkan ve birkaç kişi dışında benim kadar acı bir tecrübeyle yaşayan olmamıştır belki de... 5 gün gözaltına kaldım. Bana hakaret ettiler. Nezarethanede muz attılar. O dönem içim çok acıdı, isyan etmek istedim ama sustum. Suçsuzluğumu bildiğim için ağzımı açıp tek kelime etmedim. Bu konuyu da hiç gündeme getirmedim.

¦ Yabancı bir başka futbolcu olsa, bırakın Türkiye’ye dönmeyi, uçakla üzerinden bile geçmezdi. Ben Fenerbahçe’yi, bu formayı, taraftarı çok sevdiğim için döndüm.

¦ Spartak Moskova’da 11’de oynuyordum, gitmek istediğimi söyledim. İzin vermediler. Günlerce yöneticilere yalvardım. Hatta rest çektim. Transfer tekliflerini elimin tersiyle itip F.Bahçe’ye geldim. Ben her şeyi Fenerbahçe’de oynamak için yaptım. Lütfen tepki gösterenler, bunları unutmasın.

Şükrü Saracoğlu'nda olay!


HEM UYARI HEM CEZA

Teknik direktör İsmail Kartal, özür dilemesine rağmen Emenike’yi dünkü idman öncesi uyardı. Hafta boyunca başta Kuyt olmak üzere, takımın tecrübeli isimleri de yıldız oyuncuyla başa baş görüşüp daha dikkatli olması konusunda telkinde bulunacak. Ayrıca Kartal’ın raporuna göre Emenike’ye bu hareketleri sebebiyle ceza verilmesi de gündemde...

Fenerbahçe'nin forvetleri sessiz