Emenike sahayı terk etmek istedi

Emenike sahayı terk etmek istedi
Emenike sahayı terk etmek istedi
Fenerbahçe - Beşiktaş maçının 30. dakikasında Emenike'ye protestolar başladı, Emenike sahayı terk etmek istedi.

RADİKAL -  Spor Toto süper Lig'in 25. haftasında Fenerbahçe - Beşiktaş maçının ilk yarısında Emenike'nin kaçırdığı net gol pozisyonunda Fenerbahçeli taraftarlar saç baş yoldu.

Karşılaşmanın 20. dakikasında savunmanın arkasına atılan top, Beşiktaşsavunmasından sekince meşin yuvarlak bomboş durumdaki Emenike'nin önünde kaldı. Nijeryalı futbolcu bomboş durumda olmasına rağmen topu üstten auta attı.

İşte bu olay Fenerbahçe taraftarları ile Emenike arasında uzun süredir yaşanan gerilimi yeniden ateşledi.Emenike 20. dakikada bomboş durumda buluştuğu topu üsttten auta attı.

31. dakikada Emenike Beşiktaş ceza alanı içinde yanlış bir hareket yapıp topu kaptırınca taraftarlar yine tepki gösterdi ve, "Moussa Sow içeri" diye tezahürat yapmaya başladı. Buna çok sinirlenen Emenike, önce eliyle 'bitti' anlamına gelen bir işaret yaptı, ardından da"Çıkarın beni" dedi. İsmail Kartal "devam et" işaretiyle karşılık verince Emenike bu kez formasını hışımla çıkardı ve saha kenarına koştu. İsmail Kartal ve menajer Hasan Çetinkaya, öfkeli futbolcuyu sakinleştirip yeniden sahaya gönder


Taraftarların tepkilerinin artması üzerine Emenike eliyle, "Beni değiştirin" işareti yaptı.


Emenike kenardan "Devam et" işareti alınca formasını çıkarıp, hışımla sahayı terk etti.İsmail Kartal, Hasan Çetinkaya ve yedek futbolcular Emenike ile konuşturup, sakinleştirdi.

BRUNO ALVES DE BEŞİKTAŞ YEDEK KULÜBESİNDEKİLERLE TARTIŞTI

Bu sırada Bruno Alves Beşiktaş yedek kulübesinden Edin Terzic ile tartışmaya başladı. Bunun üzerine Emre Belözoğlu olaya müdahil oldu. Slaven Bilic de Emre'ye tepki gösterince ortalık karıştı.

Sonrasında diğer futbolcu ve teknik adamların araya girmesi ile ortalık yatıştı. (Hürriyet)

Emenike maç bitmeden stattan ayrıldı