Emenike: Taraftarlardan özür dilerim

Emenike: Taraftarlardan özür dilerim
Emenike: Taraftarlardan özür dilerim
Fenerbahçeli futbolcu Emmanuel Emenik, Gaziantespor maçında taraftarlar ile yaşadığı tartışma hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

FB TV'ye konuşan Emmanuel Emenike, saha içinde yaşananların anlık olduğunun altını çizerken, her zaman Fenerbahçe için çalışan bir futbolcu olduğunu söyledi.

Nijeryalı golcü, taraftarlara yönelik tepkisi hakkında şu şekilde konuştu:
“Öncelikle dün akşam yaşadığımız o şey, tamamen duyguların birikmesinden ve duyguların patlamasından oluşan bir an idi. Bu nedenle böyle bir an yaşandı. İlk yarı boyunca Fenerbahçe’nin başarısı için, Fenerbahçe adına bir gol kaydedebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve en iyi performansımı sahaya koymaya çalıştım. Ancak istediğim golü kaydedemedim. Denedim ama olmadı, çünkü karşımızda sıkı savunma yapan bir takım vardı. Yaşanan tamamen bundan ibaretti. Her zaman Fenerbahçe için en iyisini vermeye çalışan bir futbolcuyum. Fenerbahçe’nin son yıllarda yaşadıklarının da farkında olan bir oyuncuyum. Takımın başarısını en çok isteyen oyunculardan biriyim. Bu nedenle dün yaşananlardan dolayı tüm Fenerbahçe taraftarlarından özür diliyorum. Onları böyle bir olay ile karşı karşıya bıraktığım için özür dilerim. Bu şekilde sahada davranmamam gerekiyordu. Dediğim gibi tamamen duyguların birikmesinden ortaya çıkan bir şeydi. Hiçbir şekilde kasıtlı veya gerginlikten dolayı oluşan bir hareket değildi. Fenerbahçe’nin başarılı olması gerektiğinin baskısından ve maçın atmosferinden böyle bir an yaşandı. Hiçbir şekilde bir gerginlik söz konusu olmadı ve benim için sahada kaldı. Ben, tekrardan taraftarlarımızdan özür diliyorum."

Süper Lig ’in 4. haftasında Akhisar Belediyespor ile oynanacak karşılaşmaya ilişkin ise sarı-lacivertli oyuncu, "Çok önemli bir karşılaşma daha bizi bekliyor. Önümüzdeki hafta Akhisar deplasmanına gideceğiz. Benim düşüncem, Trabzonspor karşısında yaptığımız gibi oyunu rakip sahaya yığmamız gerekiyor. Sahaya da bu mantalite ile çıkarsak ve kafamızda her zaman 3 puan düşüncesi olursa sahadan galibiyetle ayrılarak 3 puanı alacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.