Emenike'nin en beğendiği G.Saraylı

Emenike'nin en beğendiği G.Saraylı
Emenike'nin en beğendiği G.Saraylı
Fenerbahçe'nin Nijeryalı golcüsü Emmanuel Emenike, Fenerbahçe Dergisi'ne konuştu.

Sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin Kasım ayı sayısında yer alan röportajdan satırbaşları şöyle:

"FENERBAHÇE VE GALATASARAY 'I DUYMUŞTUM"

"Aslında Türkiye 'ye gelmek benim tercihim değildi. Oradaki Kulüp Başkanımız beni Türkiye'ye yollamak istedi. Ben o sezon Güney Afrika Ligi'nde gol kralı olmuştum ve o ligde devam etmek istiyordum. Güney Afrika'nın büyük takımları da dahil olmak üzere birçok takımdan da teklif almıştım. Yurt dışından da teklifler aldım ama başkanım benim Türkiye'de şansımı denememi istedi ve kapılarının her zaman bana açık olduğunu ifade etti. Ben sadece Türkiye ile ilgili olarak Fenerbahçe ve Galatasaray'ı duymuştum."

Aziz Yıldırım'dan Galatasaray mesajı


"Güney Afrika'daki Kulüp Başkanımız beni tekrar aradı ve beni Karabükspor'a satmak istemediğini söyledi. Onunla konuşurken, rest çektim ve şöyle söyledim: “Ya beni Türkiye'ye satın ya da Nijerya'da bir kulüpte oynayacağım. Asla Günay Afrika'ya dönmeyeceğim” dedim. Türkiye'de kalmak için aslında böyle bir çabam da oldu. Türkiye'de olmaktan dolayı o denli mutluyum."

"Fenerbahçe takımı olarak; yolumuza ve hedeflerimize Başkanımız Aziz Yıldırım ile devam edeceğimizden dolayı çok mutluyuz. Başkanımızın Fenerbahçe'ye maddi ve manevi anlamda tüm kazandırdıkları ortada ve tartışılamayacak kadar büyük değerler. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Kendisini tebrik ediyorum."

"RUS İNSANLARI ÇOK FARKLI"

"Rusya benim için çok farklı bir deneyimdi. Rus insanları farklı! Spartak Moskova Kulübü; hocam, takım arkadaşlarım ve orada çalışan herkes, kendimi evimde hissettirmeye çalıştılar, çok uğraştılar. Fakat açık konuşmam gerekirse, mutlu değildim. Sadece işimi profesyonelce yapmaya devam ettim."

"Bu bir hasret. Yarım kalmış bir dönemi tamamlamak için buradayım. Bunu hem ben hem de Fenerbahçe taraftarı istiyor. Bunu çok yakından görüyorum. Umut ediyorum ki; çok büyük sakatlıklar yaşamadığım sürece lig sonuna kadar iyi şeyler yapacağımı düşünüyorum. Tecrübeli takım arkadaşlarım var. Lig sonu bütün bu çalışmanın karşılığını camiamıza şampiyonlukla vermek istiyoruz. Bütün takımın hedefi bu."

Erdoğan'dan Aziz Yıldırım yorumu


"PERFORMANSIN İKLİM İLE BİLE İLGİSİ OLABİLİR"

"Ben profesyonel bir futbolcuyum. O yüzden hiçbir zaman kendime olan güvenimi ve inancımı kaybetmedim. Profesyonel yaşantıda inişli çıkışlı dönemler olabilir. Bunun mekan değişikliği hatta iklimle bile ilgisi olabilir. Ersun Hoca ile bir takım problemler yaşadığım yazıldı, çizildi ancak o bu takımın hocası, ben de bu takımın oyuncusuyum. Biz Fenerbahçe'nin hedefleri doğrultusunda mücadele ediyoruz. Gollerimin devamı da gelecek. Performansımın gün geçtikçe daha da iyi olacağına inanıyorum."

"Her türlü rekabeti seven birisiyim. Çünkü bu takım için olumlu bir şey. Takımın yararına, takımı ileri taşıyan bir durum. Golcülüğüme gelirsek; topu alıp biraz topla gidip, kendime boş alan yaratıp, şut atıp golümü bulmaya çalışan bir tarz oyuncuyum."

"DROGBA EN BEĞENDİĞİM FORVET"

"Didier Drogba'yı Çin'de de, Avrupa'da da oynarken çok beğeniyordum. En beğendiğim forvet oyunculardan."

"Kariyerimi sonlandırdıktan sonra hoca olmayı çok isterim. Fenerbahçe'de oynadıktan sonra ise, bir sonraki hayalimde İtalya'da futbol oynamak var."

Mahkeme kararını verdi