Emenike'yi ayrılığa götüren sebepler!

Emenike'yi ayrılığa götüren sebepler!
Emenike'yi ayrılığa götüren sebepler!
Transfer için İngiltere'de Tottenham yetkilileriyle görüşen Emmanuel Emenike ipleri kopardı. Yıldız oyuncu, menajeri aracılığıyla Fenerbahçeli yöneticilere ayrılma nedenlerini açıkladı.

İngiltere'de bulunan Emmanuel Emenike, bir yandan Tottenham yönetimi ile görüşmelerini sürdürürken, diğer yandan sarı-lacivertli yöneticilerle dirsek temasında bulunuyor. Yıldız golcü, bu görüşmelerde menajeri aracılığıyla Fenerbahçe yönetimine ayrılış nedenlerini maddeler halinde iletti.

Fenerbahçe'de Alexander Meier sürprizi


Habertürk'ten Feridun Niğdelioğlu'nun haberine göre; Emenike’yi ayrılığa götüren sebepler şöyle:

1- Elimden geleni yapıyorum ancak 2. sınıf muamele görüyorum.

2- Sahada Emre kaptan olabilir ancak ben ona kaptanlık için saygı duyarım. Ne abim ne de hocam. Sadece takım arkadaşım ve kaptanım. Benden hep özür dilememi istediler ama dilemedim, dilemeyeceğim de!

3- Defalarca konuştum, ceza yedim. Bunun için ceza yemek bana ağır geldi. Neden? Çünkü ben direkt santrfor oynamak istiyorum. Bunu söylemek ceza gerektirir mi?

4- Taraftarlarımızı çok seviyorum ama onlar da bana anlayış göstersinler. Fenerbahçe için çok şey yaptım. Sow takım arkadaşım ama o gol kaçırdığında ne tepki alıyor ne eleştiriliyor. Ama ben kaçırınca yerim hemen kulübe oluyor.

5- Sözleşmemde 40 maç oynarsam, maç başı para alacağıma dair madde var. 40 maçın altında olursa almıyorum. 12 bin 500 Euro maç başı param var. Oynamadıkça da mali kayıp yaşıyorum. Bu da hak etmediğim bir durum. Zaten ben bu parayı kazanıyordum. Başkandan rica ediyorum, gelen teklif olumlu. Bu konuda hassasiyet bekliyorum ve dönmek istemiyorum.

MENAJERİ İSTANBUL ’A GELİYOR

İki gün önce İngiltere’ye giden ve menajeri ile buluşup Tottenham yetkilileriyle görüşen Emenike, Fenerbahçe’nin 10 milyon Euro bonservis bedeli vermeye hazır olan Ada kulübünün bu teklifini kabul etmesi için menajerini İstanbul’a gönderiyor. Bu hafta İstanbul’a gelecek olan menajer, Tottenham’ın teklifini yöneticilere iletecek. Yapılacak pazarlıklar sonrası iki tarafın da uzlaşma ihtimali bulunuyor. Tottenham’ın parayı biraz daha artırması halinde Emenike, İngiliz kulübüyle sözleşme imzalayacak.

Fenerbahçe'den İsmail Kartal açıklaması