Emmanuel Emenike: Savaşmalıyım...

Emmanuel Emenike: Savaşmalıyım...
Emmanuel Emenike: Savaşmalıyım...

Fenerbahçe ’nin bu sezon tekrardan kadrosuna kattığı fakat beklenen performansı henüz sergileyemeyen forveti Nijeryalı Emmanuel Emenike, “Fenerbahçe için savaşmak ve performansımı ortaya koymak zorundayım” dedi. Sarı-Lacivertli kulübün resmi televizyonu FB TV’ye yapığı açıklamada Emenike, Fenerbahçe’de daha yeni olduğunu bu yüzden kendini ispatlamasının zaman alabileceğini belirtti.
2014 Dünya Kupası Afrika Elemeleri’nde Nijerya’nın Etiyopya’yı 2-1 mağlup ettiği maçta 2 gol birden atan Nijeryalı, milli takımda 2 yıldır birbirini çok iyi tanıyan arkadaşlarıyla oynadığını vurgulayarak, şunları ifade etti: “Nijerya Milli Takımı’nda 2 yıldır aynı oyuncularla oynuyoruz ve birbirimizi artık çok iyi tanıdık. Bu nedenle orada çok iyi bir performans gösteriyorum. ‘Fenerbahçe Ailesi’ne yeni katıldım. Belki bu yüzden, gerek takım arkadaşlarıma gerekse hocama kendimi tam ispatlama şansı bulamadım. Fenerbahçe için savaşmak ve performansımı ortaya koymak zorundayım. Beraber hedeflerimize ulaşmak için çok çalışmak gerektiğinin farkındayım.”
Sarı-Lacivertlilerin, pazar günü Kayseri Erciyesspor ile deplasmanda oynayacakları maçı da değerlendiren Nijeryalı golcü futbolcu, “İyi bir maç olacağını düşünüyorum. İnancım şu şekilde; Kayseri’ye gideceğiz ve 3 puanı alacağız. Benim için en önemli şey ve isteğimiz, 3 puanı almak” şeklinde konuştu.