Emre Belözoğlu atıldı, ortalık karıştı

Emre Belözoğlu atıldı, ortalık karıştı
Emre Belözoğlu atıldı, ortalık karıştı
Fenerbahçe'nin Eskişehirspor ile oynadığı karşılaşmanın 85. dakikasında Emre Belözoğlu, kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

RADİKAL - Sporx'te yer alan habere göre; Karşılaşmanın yardımcı hakemi Ekrem Kan, orta hakem Tolga Özkalfa'yı yanına çağırdı. Ekrem Kan, Tolga Özkalfa'ya Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu 'nun bir şeyler söylediğini ve oyundan atılması gerektiğini belirtti. İkili arasındaki kısa konuşmanın ardından Tolga Özkalfa, Emre Belözoğlu'na doğru giderek kırmızı kartını çıkardı.

Kırmızı kart gören Emre Belözoğlu, bu kartın ardından yardımcı hakem Ekrem Kan'a koştu. Araya giren Tolga Özkalfa, Emre Belözoğlu'nun Ekrem Kan ile konuşmasını engelledi ve sarı-lacivertli futbolcuyu dışarı çıkması konusunda uyardı.

O POZİSYONDA NE DEDİ?

Maçın ardından basın mensuplarının olduğu bölgeye gelen ve forma imzalarken kendi kendine konuştuğu görülen Emre Belözoğlu, derdini anlatmak istercesine ve basın mensuplarının duymasını da isteyerek; "Ben 'Allah sizi bildiği gibi yapsın' dedim. Hakemse bu lafı 'Allah belanızı versin' diye anladı ve öyle yorumladı" ifadelerini kullandı.

FB TV mikrofonlarına da konuşan Emre, "Haksız bir kırmızı kart. Kesinlikle küfretmedim. Maç da zaten çok gergindi. Sow'un verilmeyen penaltısı bizi gerdi ve ilk sarı kartı da o yüzden gördüm. üzgün olduğumu ve hak etmediğim bir kırmızı kart için atıldığımı belirtmek isterim. Hakemin yanına gidip söylediğimde de öyle anladığını belirtti. Yapacak bir şey yok. Bir şey söylemiş olsam da çıkar özür dilerim. Eğer, belanı versin ve vermesin arasındaki fark küfür olarak algılanıyorsa, sahada oyuncu kalmaz. Bu küfür ise söylenecek bir şey yok. Eğer bu kurallarda kırmızı kart gerektiren bir şeyse özür dilerim" dedi.