Emre Belözoğlu: Bırakacağım varsa da bırakmam

Emre Belözoğlu: Bırakacağım varsa da bırakmam
Emre Belözoğlu: Bırakacağım varsa da bırakmam
Beşiktaş derbisi sonrası hedef tahtasında yer alan Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcusu Emre Belözoğlu, Ay-Yıldızlı formaya veda ettiği yönündeki haberlere sert tepki verdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda maçından sonra 10 oyuncuyu Türkiye’ye geri gönderdi. Bunlar, özellikle şampiyonluk mücadelesi veren, Hollanda karşısında yorulan ve genç alternatifleri bulunan isimlerdi. Ama hemen ardından şöyle bir iddia ortaya atıldı: Emre Belözoğlu, milli takımı bırakıyor.

Emre'den Orman'a: Tebrik ederim!

"YILMADIM, YILMAM"

Bu dedikodu neden ortaya çıkmıştı. Çünkü, yurda dönen 10 futbolcu arasında Emre Belözoğlu da vardı. Gerçekten Emre, Ay-Yıldıza veda mı ediyordu? İşte yanıtı; Asla.   

Milliyet'in haberine göre; deneyimli oyuncu, “Yıllarımız yalanla mücadeleyle geçti. Bundan asla yılmadım, yılmam da... Öyle kolay kolay pes edecek birisi asla değilim. Olmadığımı da en iyi sen bilirsin. Niye Milli Takım’ı bırakacağım ki? Bu saatten sonra bırakacağım varsa bile, bırakmam. Öyle yalan dolan haberlerle uğraşacak zamanım yok” dedi.

"ÜLKEM, BAYRAĞIM DEĞERLİ"

Milli dava konusunda kendisinin bir takım değerleri olduğunu dile getiren Emre Belözoğlu, “Bu değerlerimin başında ülkem gelir, bayrağım gelir. Bunlar için mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğimden kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

93 MİLLİ MAÇ

A Milli Takım’da 2000 yılından bu yana forma giyen Belözoğlu, 93 maçta yer alırken rakip kalelere 9 gol bıraktı. 2002 Dünya Kupası’nda ve EURO 2008’de gelen yarı final başarılarında aday kadroda bulunan Emre, bir maçta daha oynaması halinde milli formayı en çok giyen 4. oyuncu olacak.

Fatih Terim: Sıksanız da gebertseniz de...