'Emre Belözoğlu bu işi yapmamalı'

'Emre Belözoğlu bu işi yapmamalı'
'Emre Belözoğlu bu işi yapmamalı'
Yorumcu Mehmet Demirkol, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde küfür ettiği ileri sürülen Emre Belözoğlu'na sert eleştirilerde bulundu.

NTV Spor 'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında Emre Belözoğlu'nun küfür olayını değerlendiren Mehmet Demirkol, “Bu kadar kendini kaybediyorsan olmaz, bu işi yapmaman lazım. Mehmet Topal'a neden yüklenmiyorlar? Caner Erkin bile kendini attıracak şeyler yaptı, ona neden bu kadar yüklenilmiyor? Emre besliyor bunları. Fenerbahçe 'nin tartışmasız en önemli oyuncusu. Sakatlandı çıktı ve Fenerbahçe bitti. Sakatlanabileceğini bilmesine rağmen İsmail Kartal 'Çık 50 dakika oyna' diyor. Geçen sene Galatasaray maçında kendini attırdı. Buna rağmen bu maçta yine attırmak için çalıştı” dedi.

'Emre beni görse altına yapar'


"BİLİNÇ KAYBI YAŞANIYOR"

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in Emre ile ilgili açıklamalarına da değinen Demirkol, "Bilic'in söylediklerinden aktarıyoruz. Sen niye bana küfür ettin diyor. O da diyor ki; Ne istersem söylerim. Orada tercümede biraz eksik kaldı. Tercümede Bilic, Emre’nin "Ben istediğimi söylerim. Sahada hakem var. O karar verirse verir. O tercümede kaynadı. Ben öyle duydum. Bilic bunları söylüyorsa, bilinçli söylendiği ortaya çıkıyor. Emre’nin “Sana ne ben istediğimi söylerim” demesi ayrı bir şey. Bu ifadeler bunun bilinçli olduğunu veya bilinç kaybı olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇELİLER EMRE'Yİ NEDEN SAHİPLENİYOR?"

Fenerbahçe taraftarlarının Emre Belözoğlu’nu sahiplenmesini de eleştiren Mehmet Demirkol, “Bazı Fenerbahçeliler 'Bizim oyuncumuz' diyerek savunuyor. Önce senin eleştirmen lazım. 'Nasıl takımını böyle önemli maçta yalnız bıraktın?' diye sormaları lazım. Ahlakı geçtim. Takımın 2-0 öne geçmiş, rakipten de bir oyuncu atılmış, 10 saniye sonra kendini attırmak için çalışıyorsun" şeklinde konuştu.

'Emre, sen sabıkalı bir ırkçısın'