Emre Belözoğlu, Fatih Terim'den özür diledi

Emre Belözoğlu, Fatih Terim'den özür diledi
Emre Belözoğlu, Fatih Terim'den özür diledi
Türkiye Kupası'nda 2-1 kazandıkları Altınordu maçının ardından kötü saha zemini hakkında konuşurken, Fatih Terim'in öncülük ettiği yeni yabancı kuralını da eleştiren Emre Belözoğlu, yeni bir açıklama yaptı.

RADİKAL - Emre Belözoğlu, Altınordu maçından sonra yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını belirtirken, yabancı kuralı nedeniyle Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i eleştirdiği iddiasına yanıt verdi.

Emre Belözoğlu'ndan TFF ve Terim'e...

"FATİH TERİM'İ İMA ETMEDİM"

Bozuk zeminde sakatlanmanın kendisini çok üzdüğünü vurgulayan tecrübeli futbolcu, "Maçtan sonra bu üzüntümü dile getirdim. Ancak o sözleri Fatih hocama karşı söylediğim yorumunu yaptılar. Asla Fatih Terim'e karşı bir ifadede bulunmadım, Fatih hocamı ima etmedim, Fatih Terim'i kastetmedim. Eğer böyle bir algı oluştuysa da kendisinden özür dilerim. O sözlerimin birine karşı söylenmiş gibi algılanması beni gerçekten çok üzdü. Ben sadece Türk futbolundaki bazı sorunların altını çizdim" dedi.

EMRE'NİN MAÇ SONU AÇIKLAMASI

"Herhalde Türk futbolunu yönetenler Türk futbolunun en büyük problemini Tük oyuncular olarak görüyorlar, ama önce saha zeminlerine bir baksınlar. Türkiye'de ne kadar futbol oynamak için güzel zemin var ilk önce onu bir tartsınlar, ondan sonra oyuncunun yeterliliğiyle alakalı yorumlar yapsınlar."

Fenerbahçe'nin zararı 84 milyon TL