Emre Belözoğlu: 'Git işine' demek istedim!

Emre Belözoğlu: 'Git işine' demek istedim!
Emre Belözoğlu: 'Git işine' demek istedim!
Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde, rakip takımın teknik direktörü Slaven Bilic ile tartışan Emre Belözoğlu, kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Sarı-lacivertli takımın kaptanı, Hırvat hocaya yönelik 'f..k off' söyleminin 'Git işine' anlamına geldiğini iddia etti.

RADİKAL - Samandıra'da basın toplantısı düzenleyen Emre Belözoğlu, "Yaklaşık 17-18 senedir profesyonel oyuncuyum. 8 sene yurt dışında oynadım, 100'den fazla milli maç yaptım. Bu anlamda ülkemizin futbol olarak problemlerinin saha içinden daha çok saha dışında olduğunu gözlemliyorum. Derbide maçın önüne geçecek bir durum olmadı. Tek benim üzerinden gidersek hakkaniyetli olmaz. Bizim üzerimizden bu algı operasyonunun yapılması rahatsızlık verici. Herkesin her konu hakkında fikri var, ama bilgisi yok. Bu maçla alakalı benim üzerime bu kadar gelecek olay olmadı" dedi.

'Dünkü bebe bana kafa atıyor'

"GİT İŞİNE' ANLAMINA GELİYOR"

Slaven Bilic ile arasında yaşanan diyalog hakkında açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, "Sarı kart pozisyonundan sonra kendisinin bana bir yaklaşımı var. Sahanın içinde bir futbolcuyla diyaloğa girebilirim. Hoca ile futbolcunun diyaloğu ise hata. Kendisinden bana bir şey geldikten sonra, kendisinin de bildiği hakaret olmayan bir ifadem var. Enternasyonal seviyede kullanılan bir ifade. Bunun bir küfür olarak yansıması çok üzücü. 'Git işine' 'Bak işine' gibi algılanması gerekiyor. Ben, Bilic'e küfür ve hakaret etmediğimi biliyorum" ifadelerini kullandı.

"YOLUMU KESERSEN 'SEN KİMSİN' DERİM" 

Sarı-lacivertli takımın kaptanı, "Saha içi profilim eleştiriye açık. Bu eleştirileri kendi kendime de yapıyorum. Bana yapmış olduğunuz eleştirileri düşünüyorum. Karşı tarafın hocası üzerime geldikten sonra bir şey söylemem lazımdı. Bunun bir küfür, bir hakaret olarak algılanmaması lazım. Benim yolumu kesersen, ben de sana 'sen kimsin' derim. Sen benim hocam değilsin. Yapılan cezai hükümleri varsa, orada bir hakem var. Bunu bir hesaplaşmaya görüşmememiz lazım. Bunun bir öncesi var, kimse kendi kendine bir şey söylemez. Olayların içinde olmak istemiyorum, karttan sonra orta sahaya doğru yürüyorum. Benden yaşça küçük olan bir futbolcu kafasını burnuma dayıyor. Kendi başıma olay çıkarmıyorum, olayların içine çekilmiyorum. Hataya karşılık hata yapıyorum. Sahanın içinde olan sahanın içinde kalır, kalmalı da. Avrupa 'da saha içinde ne oluyorsa, Türkiye 'de de o oluyor" şeklinde konuştu.

" FENERBAHÇE 'YE YÜK OLMAYIZ"

Emre Belözoğlu, "Fenerbahçe'ye zarar verdiğim düşünülüyorsa, yönetim gereken kararları alır. Bu takımın başarısı benim için çok önemli. Kulübün yaşadığı sıkıntılarda sorumluluk aldım. Bu camiaya en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum, öyle yaptığımı da düşünüyorum. Hiç bir şekilde Fenerbahçe'nin sırtında kambur olmayız, yük olmayız. Başarısızlık adına burada olmayız, bunu herkes bilsin. Gösterilen bir profil değilim, bunu kabul etmiyorum" dedi.

'Emre beni görse altına yapar'