Emre Belözoğlu: Hakemlere canım derim!

Emre Belözoğlu: Hakemlere canım derim!
Emre Belözoğlu: Hakemlere canım derim!
Beşiktaşlılar, "Hakem bize 'Git başımdan' derken, Emre'ye 'Emrecim' şeklinde hitap etti" şikayetinde bulundu. Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu ise ise "Ben hakemlerle hep 'Canım hocam, güzel hocam' diye seslenirim" yanıtını verdi.

Fenerbahçe takım kaptanı Emre Belözoğlu, son dönemlerde "üzerine yapışan" konularda içini döktü. İşte tecrübeli futbolcunun, Fotomaç Gazetesi'nden Emre Bol'a yaptığı açıklamalar...

Bilic'ten Emre'ye destek


Beşiktaş derbisinin hakemi Bülent Yıldırım, Beşiktaşlı futbolculara (onların iddiası) 'Git başımdan' derken, sana 'Emrecim' diye seslendi. Neden? "Kimse bilmez, ama ben hakemlerle hep böyle konuşurum. 'Canım hocam, güzel hocam' diye seslenirim hep. Hakemlere her zaman saygı duydum. Saha içerisinde onlarla konuşmama hep dikkat ederim."

"2 HAFTA SAKAT SAKAT OYNADIM"

Emre, saha içindeki sinirli hareketleri ve agresifliği konusuna da açıklık getirdi. Kaptan, bunun nedenini "Ağır sorumluluk" diye özetledi. Ardından şu ifadeleri kullandı:
"Sahada çok sinirli ve agresif olduğum söyleniyor. Ama şu unutulmasın ki bu takımın sorumluluğu benim omuzlarımda. Mesela iki haftadır sakat sakat oynuyorum. Çünkü takımın durumu iyi değildi, maçlar çok zordu. Bu dönemde takımımı yalnız bırakamazdım. Şimdi herkes, 'Emre artık yaşlandı, sık sakatlanıyor' diyor. Ama alakası yok. Sırf sorumluluk aldığım, takımı yalnız bırakmak istemediğim için sakatlığımın geçmesini beklemedim. İki hafta dinlensem hiçbir şeyim kalmaz." 

'Aziz Yıldırım'la hakem odası bastık'