Emre Belözoğlu herkesi şaşırttı

Emre Belözoğlu herkesi şaşırttı
Emre Belözoğlu herkesi şaşırttı
Olaylı Trabzon maçında sakin kalmayı başaran Fenerbahçe kaptanındaki bu değişim, arkadaşlarının da dikkatinden kaçmadı.

Sakatlığını atlatıp, formasına kavuşur kavuşmaz attığı goller ve saha içindeki lider duruşuyla alkış alan Emre Belözoğlu, Trabzon'daki kriz yönetimiyle de gönülleri fethetti.

Ashley Cole'un yerine Caner


Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Takım yemeklerinde, maç toplantılarında herkesi etrafında toplayan tecrübeli oyuncu, teknik direktör Ersun Yanal'ın da saha içindeki yardımcısı olarak ön plana çıkarken, oldukça gergin geçen Trabzonspor karşılaşmasından önce liderlik vasfını bir kez daha ön plana çıkardı.   

Trabzon deplasmanında yaşanacakları önceden tahmin eden Belözoğlu, maçtan önce özellikle kaleci Volkan Demirel'i o kadar çok uyardı ki, milli file bekçisini neredeyse bezme noktasına geldi.

Ve söz Yanal'da: Kaçtı mı?


180 DERECE DÖNDÜ

Takım konuşmasında da "Saha içinde ne olursa olsun sakinliğimizi koruyalım. Bu rahatlık bize galibiyeti getirir. Sürekli yan yana olalım ve birbirimiz için oynayalım. Rakibimiz seyircinin baskısı altında oynayacak. Biz ise bu panik anında kapacağımız topları değerlendirirsek maç istediğimiz gibi biter. Kimse kulağını tribünlere vermesin" ifadelerini kullanan Emre, maçın tatil edildiği ve soyunma odasında beklenildiği dakikalarda da sanki sakinleştirici almış gibiydi.

Sahadaki sert hamlelere karşılık vermediği gibi rakip-kendi takım arkadaşı ayırt etmeksizin herkese elini uzatan Emre'deki bu 180 derecelik dönüş takım arkadaşlarının da dikkatinden kaçmazken, kendi aralarında yaptıkları yorumlarda "Sen böyle sakin olursan bu duruşunla, saha içinde kattıklarınla bizi şampiyonluğa götürürsün" övgüsünde bulundular.

Aziz Yıldırım'a savcı Öz cezası