Emre Belözoğlu soruşturması kapandı

Emre Belözoğlu soruşturması kapandı
Emre Belözoğlu soruşturması kapandı
Fenerbahçe takım kaptanı Emre Belözoğlu'nun hedefte gösterildiği fotoğrafın yer aldığı yerel gazete hakkında açılan soruşturmada, savcılık 'kovuşturmaya yer olmadığı' yönünde karar verdi.

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezon Mersin İdmanyurdu ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta tribünlerde dağıtılan ve manşetinde Emre Belözoğlu'nun hedefte gösterildiği fotoğrafın yer aldığı yerel gazete Paskolik hakkında açılan soruşturmada, "kovuşturmaya yer olmadığı" kararı verildi.

Paskolik Gazetesi editörlerinden Esat Durak, bugüne kadar yaptıkları haberlerin hiçbirinde sporda şiddeti içeren unsurlar olmadığını, kişileri hedef alan bir tarz da benimsemediklerini söyledi.

Soruşturmanın, çıkan haberlerin ihbar gösterilerek zorunlu açıldığını savunan Durak, "Emre Belözoğlu'nu ya da bir başka sporcu kardeşimizi hedef almamız söz konusu değil. Geldiğimiz noktada Türk adaletinin bu konuya bakış açısını, verdiği karar nedeniyle basın özgürlüğüne uygun buluyoruz. Doğru bir karar verildi. Biz her zaman sporda barış ve kardeşliği savunduk" dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Mersin Stadyumu'nda oynanan Mersin İdmanyurdu-Fenerbahçe karşılaşması öncesi dağıtılan yerel gazetenin manşetinde, Mersin İdmanyurdu oyuncusu Nakoulma'nın eli silahlı, Emre Belözoğlu'nun da hedefte gösterildiği fotoğrafa yer verilmişti.