Emre Belözoğlu: Tam bize göre bir maç

Emre Belözoğlu: Tam bize göre bir maç
Emre Belözoğlu: Tam bize göre bir maç
Fenerbahçe takım kaptanı Emre Belözoğlu, Süper Lig'de 22 Mart Pazar günü oynayacakları Beşiktaş maçı hakkında açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL - Sarı-lacivertli takımda futbolvular ve idari kadro, kaptan Emre Belözoğlu'nun verdiği kahvaltıda bir araya geldi. Neşeli ve samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıda Beşiktaş derbisi öncesi moral depolanırken, birlik-beraberlik mesajı verildi.

Buluşmada Fenerbahçe Kulübü yayın ve yayım organlarına bir açıklama yapan Emre Belözoğlu, "Sabah biraz geç verdik haberi aslında; işi olmayan arkadaşlar buyursunlar gelsinler, hep beraber olalım, idmandan önce kahvaltıyı birlikte yapalım diye. Sağ olsunlar, müsait olan tüm arkadaşlarımız geldiler. Güzel bir ortam oldu. Güzel bir kahvaltı yaptık hep beraber. Zaten güzel bir mekan. Biz de Boğaz'ın güzel görüntüsünün altında, maç öncesi moral depolamış olduk" dedi.

"BUNDAN SONRA HİÇ KOLAY MAÇ YOK"

Emre, 22 Mart Pazar günü oynanacak Beşiktaş derbisi hakkında, "Sahamızdaki Galatasaray galibiyetinden sonra, bize hiç yakışmayacak bir oyun ile Gençlerbirliği'ne kaybettik. Ligde 10 maç kaldı ve bu 10 maçın başlangıcı olarak da Beşiktaş maçındaki galibiyet bizim için mükemmel olur. Bu 10 haftalık periyotta iyi bir başlangıç istiyorsak, iyi bir hava yakalamak istiyorsak, Beşiktaş maçı; hani derler ya tam bize göre bir maç. Tekrar motive olmamız, tekrar bu ligin en iyi takımı olduğumuzu göstermemiz adına çok önemli bir maç. Kolay bir maç olmayacak, sonuçta bir derbi ve Beşiktaş çok iyi bir takım. Çok maç oynuyorlar ve birbirlerini iyi tanıyan oyuncuları var. Ama biz daha önceki maçlarda, özellikle büyük maçlarda kendi sahamızda gösterdiğimiz performanslara bakar ve yine aynı performansı gösterirsek galip gelen tarafın biz olacağız diye düşünüyoruz. Kolay maç olmayacak. Bundan sonra hiç kolay maç yok. Son 10 haftaya mükemmel bir başlangıcı olsun istiyorsak, Beşiktaş galibiyetiyle bu başlangıcı yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

TARAFTARA SESLENDİ

Fenerbahçeli taraftarlara seslenen deneyimli futbolcu, "Tabii bizim en büyük destekçimiz, rakip tarafın ise en büyük korkusu, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Fenerbahçe seyircisi olmuştur. Bunun en büyük göstergesini de ben en son Galatasaray maçında herkese gösterdik diye düşünüyorum. Öyle bakarsak onların da bizimle beraber olması en büyük arzumuz ve dileğimiz. Bu maçta tribün kapatma cezamız var. Ama onun dışında gelmeleri, bizim yanımızda olmaları gereken çok önemli bir maç. Onların bize vereceği destekle, biz her takımı kendi sahamızda her takımı yeneriz. Ama yeter ki 90 dakika boyunca bizim yanımızda olsunlar" ifadelerini kullandı. Uğur DEMİRKIRDI (DHA)