Emre Belözoğlu tarihe geçti!

Emre Belözoğlu tarihe geçti!
Emre Belözoğlu tarihe geçti!

Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu ile Trabzonsporlu Didier Zokora arasındaki mahkeme tarihe geçiyor. Milli oyuncu 6 Mayıs 2012’de oynanan Fenerbahçe -Trabzonspor müsabakasında Fildişili oyuncunun kendisine attığı tekme nedeniyle açtığı davanın kabul edilmemesi üzerine Anayasa Mahkeme’ye başvuruda bulundu. Bu Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvurunun yolunun açılmasının ardından yapılan ilk hareket oldu.
Belözoğlu, avukatı Mahir Işıkay ve Ali Ozan Açıkalın aracılığıyla bireysel başvuru dilekçesini sundu. Dilekçede, Zokora’nın sözkonusu maçta hedef gözeterek, kasten Belözoğlu’nun bacak arasına tekme atarak yaralanmasına sebep olduğu belirtilirken, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na kamu davası açılması için başvuruda bulunulduğunu hatırlatıldı: “Başsavcılık, takipsizlik kararı verdi. Takipsizlik kararının hukuku aykırı olması nedeniyle Rize Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunduk. Reddedil. Dolayısıyla müvekkilimizin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yolunu zorunlu kılmaktadır.” ifadeleri yer aldı.
Belözoğlu’nun şikayeti sadece Zokora ile sınırlı kalmadı. İkinci başvuruyu da Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener hakkında yaptı. Bu başvuru da 2011-2012 sezonunda Spor Toto Süper Final kapsamında Trabsonspor-Fenerbahçe arasında oynanan maçtan sonra Şener’in bağlandığı bir TV kanalında sarfettiği sözler oldu.