Emre Belözoğlu ve Rıza Çalımbay'a sürpriz talip

Emre Belözoğlu ve Rıza Çalımbay'a sürpriz talip
Emre Belözoğlu ve Rıza Çalımbay'a sürpriz talip
Teknik Direktör Önder Özen ile yollarını ayıran Kasımpaşa, Mersin'den istifa eden Rıza Çalımbay ile çalışıp, Fenerbahçe'nin sözleşme yenilemediği Emre Belözoğlu'nu kadroya katmak istiyor.

Fenerbahçe 'den dün ayrılan Emre Belözoğlu ile bugün Mersin İdmanyurdu ile yollarını ayıran Teknik direktör Rıza Çalımbay'a spüriz bir talip çıktı. Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın istifasına ilişkin, "Rıza hoca, cazip teklifleri değerlendirmek için böyle bir istifa kararı aldı. Saygı duyuyoruz. Allah yolunu açık etsin" derken, Çalımbay'ı isteyen takımın Kasımpaşa olduğu öğrenildi. Kasımpaşa Yönetimi yeni sezonda takımı Rıza Çalımbay'a emanet etmek isterken geçen sezonu başarısız geçiren İstanbul ekibindeki bir başka önemli gelişme ise Emre Belözoğlu.

Kasımpaşa Yönetimi tecrübeli oyuncuya teklif götürmeye hazırlanıyor. Hafta başında Emre ile görüşmenin yapılacağı ve 35 yaşındaki milli oyuncuya 2 yıllık sözleşme önerileceği öğrenildi. İstanbul'da kalmaya sıcak bakan Emre Belözoğlu, Başakşehir'in de gündeminde.

KASIMPAŞA: İLGİLENMİYORUZ

Kasımpaşa Kulübü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında Kulubümüzün, Fenerbahçeli oyuncu Emre Belözoğlu ile ilgilendiği şeklinde haberler yer almaktadır. Belirtmek isteriz ki, bu oyuncuyla ilgili herhangi bir çalışmamız yoktur" ifadelerine yer verildi.

Uğur DEMİRKIRDI/İSTANBUL-DHA