Emre Belözoğlu'na çılgın teklif

Emre Belözoğlu'na çılgın teklif
Emre Belözoğlu'na çılgın teklif
David Villa'yı alarak kadrosuna ilk yıldızını katan New York City, Emre Belözoğlu'na 2.5 milyon dolardan 3 yıllık sözleşme önerdi. Ama tecrübeli oyuncu, bu teklifi reddetti.

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu’na dünyanın diğer ucundan, ABD ’den transfer teklifi geldi. Teklifi yapan kulüp ise İngiltere Premier Lig devi Manchester City ile Amerikan beyzbol takımı Ney York Yankees’in birlikte kurduğu New York City FC...

Alex de Souza Ülker Arena'da derbiyi izledi

Önceki gün Atletico Madrid’den David Villa’yı alarak kadrosuna ilk oyuncusunu kaydeden NY City, Emre’nin yanı sıra Chelsea’den ayrılan Lampard’ı da ‘acilen’ istiyor.   

ŞU AN 2 MİLYON EURO ALIYOR

AMK SPor'un haberine göre; yeni kurulduğu için kadrosunu bir an önce şekillendirmek ve bunun için transferi bir an evvel sonlandırmak isteyen NY City’nin, Emre’ye yıllık 2.5 milyon dolardan 3 senelik sözleşme teklif ettiği öğrenildi. Yıllık 2 milyon Euro kazandığı Fenerbahçe ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Emre’nin, bu teklifi şu an kabul etmeyi düşünmediği ifade edildi.

Bu sezon Fenerbahçe'de 20 lig, 2 Avrupa , 1 de Süper Kupa’da 23 maça çıkan Emre ayrıca maç başlarından (20’şer bin Euro) 460 bin Euro’yu cebine koydu.

YENİ TEKLİF GELMEZSE BELKİ…
Futbolu bıraktıktan sonra dahi Fenerbahçe’de görev almak istediğini hemen hemen her fırsatta dile getiren tecrübeli oyuncu F.Bahçe ile mukavelesi bittiğinde 34 yaşında olacak. Geçtiğimiz günlerde 3 yıl daha Fenerbahçe forması giymek istediğini açıklayan Emre, prensip olarak ABD’den gelen teklifi reddederken, yeni mukavele önerilmemesi durumunda ailesiyle yapacağı değerlendirmeden sonra son kararını vermesi bekleniyor.

Caner Erkin gerçekleri


GİTSİN Mİ KALSIN MI?

GÜNTEKİN ONAY: BEN OLSAM YÜZEREK GİDERİM
Emre'nin yerinde olsam yüzerek giderim. Bu yaşta böyle bir kontrat.. Hem de New York.. Gerçekten de çok iyi bir şans. Emre daha önce İngiltere, İtalya ve İspanya’da oynadı. 2-3 yıl New York gibi bir şehirde hiçbir adaptasyon güçlüğü çekmez. Hem de harika bir kontratla futbol yaşantısını noktalar. Hiçbir futbolcu, kariyeri ne olursa olsun bu tip tekliflere ‘Hayır’ diyemez. Beckham, Frank Lampard, geçmiş dönemlerde Klinsmann, Henry gibi isimler bile New York ve Los Angeles’tan gelen teklifleri reddedemedi. Bence Emre için bulunmaz bir fırsat.

ERCAN SAATÇİ: EN BÜYÜK ENGEL YABANCI SINIRI
Bu transfere Fenerbahçe cephesinden bakmak gerekir öncelikle. Yabancı sınırlaması nedeniyle sarı-lacivertlilerin Emre Belözoğlu gibi bir isme bu sezon çok ihtiyacı olabilir. Emre açısından ele aldığımızda ise tecrübeli oyuncunun önüne bundan sonra 3 senelik kontrat gelme şansı çok ama çok az. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Fenerbahçe’nin bu transferden nasıl bir menfaati olacağı da önemli. Yani satışından gelecek bonservis bedeli ne olacak? Bu transferin gerçekleşmesi halinde ise Emre’nin uyum sorunu çekeceğini sanmıyorum.

ERSİN DÜZEN: EMRE'NİN YERİNDE OLSAM GİTMEM
ABD’den gelen teklif kabul görürse muhtemelen Emre’nin son transferi olur. Ancak 2 milyon dolara Emre’nin ‘Evet’ diyeceğini sanmıyorum. Çünkü 2 sezon önce kendisine o rakamın 3 katı Çin’den teklif edilmiş, milli futbolcu bunu kabul etmemişti. Tabii ki Çin’le Amerika’yı karşılaştırmak saçmalık olur fakat kaptanın Fenerbahçe’de herkesle ilişkileri çok iyi. Aldığı ücret de çok güzel. Emre Belözoğlu, Avrupa’da kendini ispatlamış bir oyuncu. Ailesiyle yaptığı gelecek planlaması ABD’de yaşamak üzerineyse bu teklifi değerlendirebilir. Ama bu tip bir planı yoksa böyle bir maceraya atılmaya da gerek yok. Ben Emre’nin yerinde olsam gitmezdim.

Fenerbahçe'den GFB'ye Facebook darbesi