Emre Belözoğlu'na sıfır tolerans!

Emre Belözoğlu'na sıfır tolerans!
Emre Belözoğlu'na sıfır tolerans!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve hakemler, Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu'na bundan sonra hiçbir şekilde taviz vermeme kararı aldı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, hakemlere bela okuyan Emre Belözoğlu'na son basın toplantısında açıkça “Bu son olsun” diye ültimatom verdi. Alp, “ Zaman zaman agresif hareketleri var. Bunu bir yere kadar normal karşılayabiliriz” derken, tecrübeli futbolcunun saha içerisinde zaman zaman yaptığı hareketlere, hakemlerle konuşma tarzına, el-kol hareketlerini sıkça kullanmasına dikkati çekti.

Aziz Yıldırım: Adam gibi top oynayın!


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; Emre, bu hareketleri bundan sonraki maçlarda tekrarlarsa hakemler tarafından anında sarı veya gerekiyorsa kırmızı kartla cezalandırılacak.

3 MAÇ CEZA BUGÜN AÇIKLANIYOR

Emre’nin parmak hareketine Tolga Özkalfa’nın sarı verip, bela okumasına yardımcı hakem Ekrem Kan’ın kırmızı kart istemesi de Alp’in Emre’ye sıfır tolerans prensibinin ilk uygulaması oldu. TFF’nin ceza kurulları da Emre’ye benzer şekilde hoşgörülü davranmayacak. TFF’nin PFDK’dan bugünkü toplantısında Emre’ye 3 maç ceza verilmesini istemesi de sıfır toleransın ilk göstergesi oldu.

Aziz Yıldırım hakkında hapis istemi