Emre Belözoğlu'ndan itiraf

Emre Belözoğlu'ndan itiraf
Emre Belözoğlu'ndan itiraf
Fenerbahçe takım kaptanı Emre Belözoğlu, olaylı Galatasaray derbisi sonrası ilk kez konuşurken, "Yenilginin en büyük sorumlusu benim" dedi.

İSTANBUL - Sarı-lacivertli futbolcular ve teknik heyet, sarı-lacivertli kulübün eski asbaşkanlarından Cihan Kamer'in sahibi olduğu restoranda verdiği öğle yemeğinde bir araya geldi. Günün sonunda, Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulunan takım kaptanlarından Emre Belözoğlu, Galatasaray derbisinde kaybedilen üç puanın sorumluluğunu üzerine aldığını bildirdi.

Fenerbahçe'de Caner Erkin krizi


Bazı gerginliklere sahne olan karşılaşmanın ardından ilk kez konuştuğunun altını çizen milli futbolcu, "Ortada kaybedilen bir üç puan var ve takım kaptanı olarak, bu yenilginin en büyük sorumlusu benim. Takımımı kesinlikle yalnız bırakmamalıydım. Ortamın durumu ve karşıdaki rakibin niyeti ne olursa olsun, atılmamam gerekiyordu, herkesten özür diliyorum. Günün sonunda, herkes kendi ahlakının gereğini sergiler. Biz de geçmişte hatalar yaptık, ama bu kadarının karşımıza çıkacağını tahmin etmemiştik. Zaten hiç bir profesyonel futbolcunun da tahmin edebileceğini düşünemiyorum" diye konuştu.

"FENERBAHÇE ÇOK BÜYÜK VE GÜZEL BİR AİLE"

Fenerbahçe camiasının çok büyük bir aile olduğuna da vurgu yapan tecrübeli futbolcu, sözlerine şöyle devam etti:
"Biz çok büyük ve çok güzel bir aileyiz. Bu büyük camianın başında, Sayın Aziz Yıldırım gibi çok büyük bir başkan var. Çok büyük tecrübeye sahip bir futbol adamı. Biz de zaten futbolcular olarak yıllardır bu işin içindeyiz. Kaptanlar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Çok güzel bir oyuncu grubu var. Arkadaşlarımız işimizi fazlasıyla kolaylaştırıyorlar, bize sevgi yanında büyük saygı besliyorlar. Takım içinde bu hiyerarşinin olması başarıyı getirir. Yeni gelen arkadaşlarımızı da çok çabuk içimize aldık. Bu sayede, başka takımlarda oluşabilecek sıkıntıları yaşamadık. Biz sadece Volkan ile birlikte ağabeylik yapmaya çalışıyoruz."

Emre Belözoğlu, Medical Park Antalyaspor ile oynayacakları maçın, kırmızı-beyazlı takımın küme düşme potasına yakın oluşu sebebiyle zor geçeceğini sözlerine ekledi.

F.Bahçe'den G.Saray'a: Yanınızdayız!


VOLKAN DEMİREL: HERKES YAPTIKLARIYLA KALIR

Galatasaray maçında yaşanan olayların geçmişte kaldığını ifade eden kaleci Volkan Demirel ise "Herkesin yaptığı kendinedir. Biz, yolumuza devam ediyoruz. Herkes yaptıklarıyla kalır, dolayısıyla bizim için hiçbiri dert değil" dedi.

Tecrübeli file bekçisi, Medical Park Antalyaspor maçında her iki takımın da kendi çıkarları doğrultusunda mücadele edeceğini dile getirerek, "Onlar da biz de 3 puan almak için sahaya çıkacağız. Antalyaspor'un durumunun bizimle, bizim durumumuzun da onlarla bir ilgisi yok. Üç puan almak için her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı. (AA)

F.Bahçe'de Alper sevinci