Emre Belözoğlu'ndan TFF ve Terim'e...

Emre Belözoğlu'ndan TFF ve Terim'e...
Emre Belözoğlu'ndan TFF ve Terim'e...
Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, yabancı oyuncu sayısını 14'e yükselten Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e göndermede bulunarak, "Türk futbolunu yönetenler en büyük problemi Türk oyuncular olarak görüyorlar, ama önce zeminlere baksınlar" dedi.

İZMİR - Emre Belözoğlu, sarı-lacivertli takımını Ziraat Türkiye Kupası'nda Altınordu'yu 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, kupada yola devam etmek için önemli bir galibiyet aldıklarını kaydetti.

Altınordu 1-2 Fenerbahçe


Galip geldikleri için mutlu olduklarını bildiren Emre Belözoğlu, şöyle konuştu:
"Aslında mutlu olduğumu söyleyemem, ben 10 gündür ailemden ayrı kalıyorum, buraya maç yapmaya geliyoruz. Koskoca ülkenin ikinci güzel şehri İzmir'de tarla gibi bir statta maç yapıyoruz. İzmir'de futbol oynayan bütün oyuncuların Allah yardımcısı olsun. Bu İzmir'de, sporu yönetmek isteyen insanlar kendileri bu statta top oynarlar mı? Biz çıkıyoruz, emeğimizin karşılığı olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, ailemizden uzak kalıyoruz ancak oynadığımız saha tarla gibi."

Emre Belözoğlu, İzmir'de havanın 4 gündür güzel olduğunu ancak çamurun içinde oynadıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Herhalde Türk futbolunu yönetenler Türk futbolunun en büyük problemini Tük oyuncular olarak görüyorlar ama önce saha zeminlerine bir baksınlar. Türkiye'de ne kadar futbol oynamak için güzel zemin var ilk önce onu bir tartsınlar, ondan sonra oyuncunun yeterliliğiyle alakalı yorumlar yapsınlar. Benim adıma kötü bir geceydi, böyle bir sahada futbol oynayan herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun."

Oyundan sakatlanarak çıkan Emre Belözoğlu, ayağının iyi durumda olmadığını, sahalara dönmesinin 3-4 haftayı bulabileceğini kaydetti. Emre Belözoğlu, oyundan çıkarken sahayla alakalı bir serzenişte bulunduğunu belirterek, "Bu müsabakayı lig maçına hazırlık olarak görüyorum. Türkiye Kupası da önemli. Lige hazırlanmak için oynamak istemiştim, keşke oynamasaydım" dedi.   

KARTAL: OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, 10 günlük kamp döneminin ardından bu maça iyi hazırlanıp geldiklerini söyledi.

Isınmadan gelen oyuncuların sahanın zemininin kötü olduğunu aktardığını kaydeden Kartal, şöyle konuştu:
"Biz de onlardan sakatlanmadan, kontrollü, Fenerbahçe'ye yakışır bir oyun istedik. İlk yarı çok iyi oynadığımız söylenemez. Sahanın zeminine adapte olmaya çalıştık. Kötü zemine rağmen Fenerbahçe kimliğini, karakterini sahaya yansıtarak kazandık. Takımdan fiziksel olarak memnunum, ikinci yarıda yapmamız gerekenleri bir nebze olsun yaptık.

Kartal, sahanın zemini nedeniyle Emre Belözoğlu'nun sakatlandığını belirterek, "Böylesine önemli bir şehrin stadının zemininin daha iyi olması gerekir. Zemin daha iyi olsaydı, daha iyi futbol izletip, futbolun akıcılığını daha fazla ortaya koyabilirdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu gibi zeminlerin düzeltilip, futbolcuların sağlığını düşünmek gerekir" dedi.

Emre Belözoğlu'nun MR'ının çekileceğini kaydeden Kartal, Emre'nin 2 veya 3 hafta takımdan uzak kalabileceğini ancak Kardemir Karabükspor maçına yetişmesini umduklarını kaydetti.

Kartal, Diego'yu fazla riske etmediklerini, kendisinin de zeminden şikayetçi olduğunu, Diego'nun ikinci yarı biraz daha süre almasını istediklerini söyledi.

Altınordu'nun altyapıya önem verdiğini kaydeden Kartal, "Başkanından, yöneticilerine kadar takdir ediyorum. Biz de bugün 2 genç oyuncumuzu oynattık. Onları Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye kazandırmak için şans veriyoruz" diye konuştu.

Kartal, transfer talebinin olduğunu belirterek, "Ama kesin olacak diye bir görüş bildirmedik. Elimizdeki oyuncuların hepsi değerli oyuncular. Afrika Kupası'na gidecek Sow'un yerine belki ekonomik şartları uygun bir oyuncu düşünmüştük ama şu anda öyle bir şey yok" dedi. (AA)

Gökhan Gönül'ün isyanı!