Emre Belözoğlu'nun öfkesi Başakşehir'i yaktı

Emre Belözoğlu'nun öfkesi Başakşehir'i yaktı
Emre Belözoğlu'nun öfkesi Başakşehir'i yaktı
Medipol Başakşehir takım kaptanı Emre Belözoğlu, sinirlerine hakim olamayınca 30 saniye içinde iki sarı kart gördü ve oyundan ihraç edildi. 10 kişi kalan turuncu-lacivertli takım, 1-0 öne geçtiği karşılaşmayı 2-1 kaybetti.

Medipol Başakşehir, ilk yarının son maçında konuk olduğu Çaykur Rizespor karşısında 1-0 öne geçmesine rağmen 2-1 yenilmekten kurtulamadı. Turuncu-lacivertli takımın mağlubiyetinde kaptan Emre Belözoğlu'nun kırmızı kart görmesi önemli rol oynadı. İstanbul temsilcisi, 10 kişi kaldıktan sonra oyunun kontrolünü rakibine kaptırdı ve mağlup oldu.

Emre Belözoğlu'nun kırmızı kartı ise sadece 30 saniye içinde geldi. 50. dakikanın ilk saniyelerinde hakeme itirazdan sarı kart gören tecrübeli oyuncu, bir kez daha itiraz edince ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

AVCI: BİR KİŞİ EKSİK KALINCA SENARYO DEĞİŞTİ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, mağlubiyeti bir kişi eksik kalmalarına bağlayarak, "Kırmızı kart pozisyonundan sonra psikoloji bizim açımızdan sağlıklı olmadı. Oyun 11-11 devam etse senaryo farklı olabilirdi. Emre'ye gösterilen kırmızı kart doğru olabilir ama öncesinde faul pozisyonu bunu hazırladı. Oyunda eksik kalınca senaryo tamamen değişti. Oyunun kontrolü rakibin eline geçti. Son dakikada yediğimiz 2. gol dışında verdiğimiz pozisyon yok. Hücuma doğru çıkamayınca da ileride üretken olamadık. Kırmızı kart ile 10 kişi kalmamız işimizi zorlaştırdı ve filmin senaryosunu değiştirdi" dedi.