Emre Belözoğlu'nun savunması isteniyor

İngiliz Futbol Federasyonu (FA), ırkçı sözler sarf ettiği için hakkında soruşturma açılan Emre Belözoğlu'nu 'resmen' suçladı. FA'dan yapılan açıklamaya göre 30 Aralık'taki Eventon maçında 'ırkçı...

LONDRA - İngiliz Futbol Federasyonu (FA), ırkçı sözler sarf ettiği için hakkında soruşturma açılan Emre Belözoğlu'nu 'resmen' suçladı. FA'dan yapılan açıklamaya göre 30 Aralık'taki Eventon maçında 'ırkçı, onur kırıcı ve küfre varan kelimeler' kullanmakla itham edilen Newcastle United'lı futbolcu suçlu bulunursa ağır para ve birkaç maçtan men cezası alacak. Disiplin Kurulu'nun hakkındaki son kararı vereceği Emre, 29 Ocak'a kadar savunmasını yollama hakkına sahip.
Premier Lig tarihinde bir ilk olabilir
Hatırlanacağı gibi Goodison Park'taki maç sırasında Emre'nin, Tim Howard ve Joleon Lescott'la girdiği bir diyalogda, siyahi ikiliye ırkçı sözler sarf ettiği iddia edilmişti. Maçın hakemi raporunda bu tarz kelimelere şahit olmadığını yazmış ancak Eventonlu oyuncuların şikâyetlerini de FA'ye bildirmişti. Bunun üzerine de federasyon, Everton'dan olayla ilgili bilgi almıştı. Premier Lig'de bugüne kadar hiçbir futbolcu ırkçı hakaretten dolayı ceza almadı. (Spor Servisi)