Emre Güral yoğun bakımda

Emre Güral yoğun bakımda
Emre Güral yoğun bakımda
Trabzonspor'un 24 yaşındaki golcüsü Emre Güral'ın kalbinde ritim bozukluğu tespit edildi.

Radikal.com.tr - Spor Toto Süper Lig'de Pazartesi günü Fenerbahçe 'yi konuk edecek olan bordo-mavililer, Emre Güral'dan gelen haberle sarsıldı. Golcü oyuncu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Mandıralı'dan taraftarlara mesaj

Kulüp Doktoru Hakan Bozdoğan, Emre Güral'ın sağlık durumu ile ilgili, "Emre'nin sabah antrenmanı sırasında şikayeti üzerine kendisini hastaneye gönderdik. Kalbinde ritim bozukluğu var. Bu nedenle hastanede gözetim altında tutuyoruz. Bir gün hastanede gözetim altında kalacak. Hayati bir riski bulunmamaktadır" dedi.  

TFF VE FENERBAHÇE'DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Sarı-lacivertli kulüp, twitter hesabı üzerinden Emre Güral için geçmiş olsun mesajı yayınladı. Açıklamada, "Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Trabzonsporlu futbolcu Emre Güral'a acil şifalar diliyoruz" denildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, "Trabzonspor futbolcusu Emre Güral'ın bugün antrenmandaki şikayeti üzerine hastaneye gittiğini ve tedavi altına alındığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Emre Güral'a acil şifalar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe'ye tarihi davet

"FENERBAHÇE MAÇINDA OLMAYACAK"

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, "Emre Güral, kalbinde eskiden bu yana ritm bozukluğu olduğunu söyledi. Bu rahatsızlığın kendisinde daha önce de görüldüğünü belirtti. Doktorlar o dönemde bunun Emre için çok ciddi için bir sorun olmadığını, oynayabildiğini söylemişti. Bu sabah kalbinde ritm bozukluğu oldu ve hastaneye kaldırdık. Sıkıntı olmaması için 24 saat gözlem amacıyla hastaneye yatırıldı. Öğretim üyesi arkadaşlarımızın denetiminde ilaç tedavisi uygulanıyor. Ümidimiz odur ki yarına kadar toparlayacak ve düzelecek" şeklinde konuştu.

Aslan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "
"Şu anda genel durumu gayet iyi. Bilinci açık, iletişimde sorun yok. Morali de yerinde. Tabii antrenman stresi yorgunluk, hepsini bir araya kattığımız zaman olabilir bir şey bu. Yarın tedaviye cevap alırsak hastaneden çıkaracağız. Çıkardıktan sonra da 2-3 gün ağır egzersiz yapmaması gerekiyor. Bu da demek oluyor ki; Fenerbahçe maçında olmayacak. Ondan sonraki durumu da doktor arkadaşlar bize söyleyecek. Ona göre de plan yapacağız."

"BİRKAÇ GÜN SONRA DURUM DAHA DA NETLEŞECEK"

Aslan, bir gazetecinin, "Emre'nin futbol hayatının bitmesi gibi bir durum söz konusu mu?" sorusu üzerine şu yanıtı verdi:
"Şu anda böyle bir şey söylemek mümkün değil. Böyle ritm bozukluğuyla yaşayan yüzlerce, binlerce insan var. Futbolcular da var aralarında. Çok erken bir şey söylememek lazım. Birkaç gün sonra durum daha da netleşecek."

İşte dev maçın hakemi