Emre, hareketi bir kişiye yapmış

Olayın muhatabı olan ve basın tribününe doğru yaptığı 'kol' hareketiyle büyük tepki toplayan futbolcu Emre Belözoğlu, hareketinin, tribündeki bir kişiye karşı yapıldığını savundu.

İSTANBUL - Olayın muhatabı olan ve basın tribününe doğru yaptığı 'kol' hareketiyle büyük tepki toplayan futbolcu Emre Belözoğlu, hareketinin, tribündeki bir kişiye karşı yapıldığını savundu. Emre Belözoğlu, yazılı açıklamasında, milli maçta gol sonrası yaptığı hareketin, hiçbir şekilde Türk basınına ve basın tribününe yönelik olmadığını belirterek, "Bu hareket, genel olarak o tribündeki bir kişiye yapılan bir hareketti ve o kişi kendini biliyor" dedi.
Emre, şunları kaydetti: "Bugüne kadar ve özellikle yurtdışındaki haklı mücadelemde beni yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen çok değerli spor basınına, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) yönetim kadrosu ve üyelerine, spor yazarlarına böyle bir davranış içinde bulunmam söz konusu bile olamaz. Böyle bir yanlış anlaşılmadan dolayı çok özür dilerim."
Emre Belözoğlu, ayrıca, halen hiçbir kulüple transfer görüşmesi yapmadığını, basında kendi ağzından verilen haberlerin de gerçeği yansıtmadığını vurgularken, "İngiltere'de bir problemim yok. Bu sezon da Newcastle United ile yoluma devam ediyorum" açıklamasını yaptı.