Emre için yeni bir ırkçılık suçlaması

Hakkında ırkçılık suçlaması bulunan Emre Belözoğlu'na ilişkin yeni bir suçlama daha yapıldı. Mirror gazetesi, Newcastle'da oynayan Türk futbolcunun, Bolton'lu El Hadji Diouf'a, "s... maymun" diyerek hakaret ettiğini ileri sürdü.

LONDRA - Hakkında ırkçılık suçlaması bulunan Emre Belözoğlu'na ilişkin yeni bir suçlama daha yapıldı. Mirror gazetesi, Newcastle'da oynayan Türk futbolcunun, Bolton'lu El Hadji Diouf'a, "s... maymun" diyerek hakaret ettiğini ileri sürdü. Gazetenin haberinde, yeni iddiayla Emre'nin başının iyice derde girdiği yazıldı.
Mirror, Newcastle ile Bolton arasında ekim ayında oynanan maç sırasında, Emre'nin, iki gol atan Diouf ile didişirken ırkçı hakarette bulunduğunu ve bu olaydan birkaç dakika sonra oyundan alındığını iddia etti. Emre'nin sözleri üzerine, Bolton'lular tarafından zapt edilen ve karşılık vermesi engellenen Diouf'un, şu ana kadar olayla ilgili hiçbir açıklamada bulunmadığı da belirtildi. Ancak olaya yakın kaynakların, "Aslında ırkçı bir konuşma. Diouf çok sinirliydi. Ancak olayı basınla paylaşmadı" şeklindeki açıklamalarına yer verildi. Mirror ayrıca, Newcastle'da oynayan bazı oyuncuların, Emre'nin davranışlarından duydukları kaygıyı iletmek üzere menajeri Glenn Roeder ile görüştüklerini de ileri sürdü.
İngiltere Futbol Feredasyonu da, yaptığı açıklamada, Emre hakkında yeni iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. (Spor Servisi)