Emre ırkçılıkta 'hat-trick' yaptı

Newcastle'da forma giyen Türk futbolcu Emre Belözoğlu'na yönelik 'ırkçılık' iddialarına her geçen gün yenileri ekleniyor.

LONDRA - Newcastle'da forma giyen Türk futbolcu Emre Belözoğlu'na yönelik 'ırkçılık' iddialarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Daily Mirror gazetesinin Emre'nin Bolton takımı oyuncusu El Hadji Diouf'a da hakarette bulunduğunu yazması ve İngiltere Futbol Federasyonu'nun (FA) önceki gün bu konuda bilgi istediğini açıklamasının ardından, dün de bir başka bulvar gazetesi olan Daily Mail, Emre hakkında yeni bir iddiada bulundu.
Gazetenin olayla ilgili haberinde, Emre'nin Everton'lı oyunculara ırkçı hakarette bulunmasıyla başlayan FA'in soruşturma sürecine Diouf'la ilgili yeni iddianın eklendiği hatırlatılırken, "Aslında bir Watford oyuncusunun da Emre'nin ırkçı hakaretine maruz kaldığı iddiaları var" denildi. Gazete söz konusu futbolcunun Sierra Leoneli Al Bangura olabileceği tahminine de yer verirken, "Olayın Al Bangura'nın geçen kasım ayında Newcastle ile Watford arasında oynanan Carling Kupası maçında yaşandığı belirtiliyor" diye yazdı.
Öte yandan Emre ile ilgili gelişmeler dün bütün İngiliz gazetelerinde genişçe yer aldı. Gazeteler, Emre ile ilgili olarak ortaya atılan ikinci iddiadan bahsederken, Emre'nin FA'de sorgulanacağı oturumun tarihinin bütün tanıklara uygun günün bulunamamış olmasından dolayı hâlâ belirlenemediğini hatırlattı. Gazeteler ayrıca Emre'nin iddiaları tümüyle reddettiğini de hatırlattı. Mirror ise, FA yetkililerinin şimdi Watford'lu Al Bangura ile de mutlaka konuşmak isteyeceğini savundu. (Spor Servisi)