Emre'den gazetecilere el hareketi

Milli Takım'ın golünden sonra Emre Belözoğlu basın tribününün önüne gelerek gazetecilere doğru el hareketi yaptı. Nihat'ın çıkmasının ardından kaptanlık pazubandını takan Emre aynı çirkin hareketi ikinci golden sonra da tekrarladı.

  • Milli Takım'ın golünden sonra Emre Belözoğlu basın tribününün önüne gelerek gazetecilere doğru el hareketi yaptı. Nihat'ın çıkmasının ardından kaptanlık pazubandını takan Emre aynı çirkin hareketi ikinci golden sonra da tekrarladı.
  • Malta karşısında alınan beraberlik sonrası teknik direktör Fatih Terim, kadroda büyük revizyona gitti. Terim, Macaristan karşısında ilk 11'de altı farklı oyuncuya yer verdi. Sakatlanarak aday kadrodan çıkarılan Sabri ve Arda'nın yanı sıra sakatlığı bulunan Hakan Şükür ile İbrahim Toraman, Emre Belözoğlu ve Halil Altıntop Macaristan karşısında ilk 11'de yer bulmadı.
  • Milli Takım'ın Macaristan maçıyla birlikte iç saha ve taraftar özlemi bitti. Milliler, 16 Kasım 2005 tarihindeki olaylı İsviçre maçından tam 665 gün sonra, Türkiye sınırları içinde resmi bir maça çıktı.
  • Milli Takım, 22 aylık aranın ardından çıktığı Türkiye sınırları içindeki ilk resmi maçta, sporseverlerden büyük ilgi gördü. İnönü Stadı'nı tamamıyla dolduran yaklaşık 30 bin taraftar, Türk bayraklarıyla renkli görüntüler oluşturdu. Taraftarlar, elemelerdeki son üç maçında toplam yedi puan yitiren Ay-Yıldızlı ekibe, maç öncesinde alkışlarla moral verdi.
  • C Grubu'nda Norveç'le Yunanistan Oslo'da 2-2 berabere kaldı.
    Ev sahibinin gollerini Carew ve Riise atarken, Komşu'nun sayıları ise Kyrgiakos'tan geldi. Bosna ise sürpriz bir biçimde Moldova'ya 1-0 yenildi.