Emre'den hakeme suçlama

İlk devresi sona eren İtalya Serie A'nın Inter takımında top koşturan Emre Belözoğlu, 4-1 yenildikleri Perugia karşılaşmasından sonra mağlubiyeti hakem Bertini'ye bağladı.

MİLANO - İlk devresi sona eren İtalya Serie A'nın Inter takımında top koşturan Emre Belözoğlu, 4-1 yenildikleri Perugia karşılaşmasından sonra mağlubiyeti hakem Bertini'ye bağladı. Maçta hakemin yanlı kararlar verdiğini ifade eden yıldız oyuncu, "Perugia'ya iki golü hakem hediye etti. Ancak bir maç mağlup olduk diye hiçbirşey bitmiş değil. Taraftarlarımızdan özür dileriz. Geçen sene son maçta kaybettiğimiz şampiyonluğu bu yıl kesin kazanıp onları mutlu edeceğiz" dedi. Inter geçen sezon da şampiyonluğu sezon boyu kovalamış, ne var ki ligin son maçında, Roma deplasmanında iddiasız Lazio'ya 5-2 yenilerek şampiyonluğu Juventus'a kaptırmıştı.
Öte yandan Serie A'nın ilk devresini, rakibi Piacenza'yı Pirlo ve Rivaldo'nun attığı gollerle 2-1 mağlup eden Milan, ligi zirvede tamamladı. Milano şehrinin takımı, 39 puanla liderliğini sürdürürken bu yıl oluşturdukları güçlü kadroyla, hasret kaldıkları şampiyonluk unvanı için iddialı olduklarını ortaya koydu.
Juventus'un 'farklı' deplasmanı
Inter, 4-1'lik farklı mağlubiyete rağmen ikincilikte kalırken Udinese'yi Claudio Lopez ve Fiore'nin attığı goller sonucu 2-1'le geçen Lazio da, averajla üçüncü sıraya oturdu. Haftanın kapanış maçında zirve için iddialı Chievo'yu, Verona deplasmanında 4-1 yenen geçen yılın şampiyonu Juventus da 35 puanlı dördüncü sırada. İtalya'da önümüzdeki hafta yapılacak karşılaşmalarla, ara verilmeksizin ikinci yarıya devam edilecek. (Spor Servisi)