Emre'den Melo'ya: Ahlak...

Emre'den Melo'ya: Ahlak...
Emre'den Melo'ya: Ahlak...
Sarı-lacivertli takımın milli futbolcusu Emre Belözoğlu, Arena'da 1-0 kaybettikleri Galatasaray derbisinde Melo ile arasında yaşanan olay hakkında konuştu.

Radikal.com.tr - Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, Kanaltürk'te yayınlanan 'Bunu Konuşalım' programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

F.Bahçe ve G.Saray'ın istediği futbolcu


"HERKES KENDİ AHLAKININ GEREĞİNİ SERGİLER"

" Galatasaray derbisinde Felipe Melo ile aranda neler yaşandı? Emre'yi kırmızı karta götüren neydi?" sorusu üzerine tecrübeli oyuncu, "Futbolun içinde olan şeylerin sahada kalması gerektiğini düşünüyorum. Ama günümüzde bazı futbolcular yaşananları televizyonların karşısında polemik olsun diye, isimleri gündeme gelsin diye çok taşıyorlar. Melo ile alakalı durum bundan ibaret. Günün sonunda herkes kendi ahlakının gereğini sergiler. Biz de geçmişte hatalar yapmışızdır. Melo'nun yaptığını sorgulaması gereken kendi camiasıdır, kendi taraftarıdır" ifadelerini kullandı.

"GIRTLAK GIRTLAĞA GELİRSEM SARILMAM"

Milli futbolcu, "Saha içinde gırtlak gırtlağa gelen futbolcular, Milli Takım'da kardeş gibi oluyorlar, sarılıyorlar. Garip değil mi?" şeklindeki soruya ise "Ben gırtlak gırtlağa gelirsem de Milli Takım'da sarılmam. Ama sarılanlar oluyor yani. Kimseyle gırtlak gırtlağa da gelmem. Ama Türkiye 'de rekabet duygularıyla bazı oyuncular kendilerini basın sözcüsü gibi düşünüp hem taraftarı hoşnut edecek hem kendi kulüp yönetici ve başkanlarını hoşnut edecek açıklamalar yapma gereği duyuyor. Onlar bomboş bir hayallerinin olduğu futbol bittikten sonra anlayabilecekleri şeyler" yanıtını verdi.

Roma'nın Salih Uçan inadı