Emre'nin isyanı: Algı mühendisleri!

Emre'nin isyanı: Algı mühendisleri!
Emre'nin isyanı: Algı mühendisleri!
Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, "Inter'de oynadığı dönemde teknik direktör Roberto Mancini'nin kendisini takım otobüsünden kovduğu" iddiasına yanıt verdi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Kaptanımız Emre Belözoğlu bugünkü Vatan Gazetesi'nde, kendisiyle ilgili yayınlanan gerçek dışı bir haber üzerine aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

-Vatan Gazetesi'nin spor sayfasında şahsımla ilgili baştan sona yalan, gerçek dışı ve son derece çirkin bir haber yayınlanmıştır. Öncelikle belirtmek isterim ki; 2004-2005 sezonunda Inter formasını giyerken, o dönemki hocam Sayın Roberto Mancini ile aramızda haberde anlatıldığı şekilde ya da benzeri içerikte bir olay yaşanmamıştır. Kendisi saygı duyduğum bir teknik adamdır ve ilişkilerimiz halen medeni ölçülerde devam etmektedir.

Mancini, Emre'yi otobüsten kovmuş!


Hangi amaca, hangi hedefe hizmet ettiğini anlamakta güçlük çektiğim bu çirkin iftiraları, haber adı altında manşetine taşıyan Vatan Gazetesi'ni kınıyor, bu tekzip açıklamasını spor sayfasında yayınlamalarını talep ediyorum.

Ancak bir yandan da; benim bu açıklamamın ya da benzeri yalanlamaların, bu tip gerçek dışı haberleri yapmaktan bıkmayan, usanmayan sözde gazetecileri, algı mühendislerini ne ölçüde durdurabileceği ne yazık ki soru işareti olarak kalmaktadır. Dünyanın önemli futbol ülkelerinde futbol oynamış bir futbolcu olarak, kariyerime ilişkin son derece rahatsız edici ifadeler içeren bir haber, yayınlandığı andan itibaren internet medyası ve sosyal medya üzerinden inanılmaz bir hızla yayılmakta ve gerçeğin ne olduğuna bakılmaksızın, planlanan algı operasyonu maalesef çoktan hedefine ulaşmaktadır. Bu konuda da basın meslek kuruluşlarının daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Bahis konusu yalan habere katkıda bulunanlar hakkında gerekli hukuki girişimleri başlatacağımı da kamuoyunun bilgilerine sunmak istiyorum.

Saygılarımla."

Fenerbahçe hisseleri yükselişte