Emre'ye Chelsea kancası

Chelsea kulübünü satın aldıktan sonra transfer piyasını hareketlendiren Rus işadamı Roman Abramoviç, Emre Belözoğlu için Inter'e 20 milyon euro teklif etti.

MİLANO - Chelsea kulübünü satın aldıktan sonra transfer piyasını hareketlendiren Rus işadamı Roman Abramoviç, Emre Belözoğlu için Inter'e 20 milyon euro teklif etti. Corriere dello Sport'ta yer alan haberde Inter Genel Menajeri Oriali ile Milano'da görüşen Abramoviç'in Christian Vieri için de 50 milyon euro önerdiği belirtildi. Gazete, Rus işadamının Milano ekibinden Cannavaro, Crespo ve Recoba'yla da ilgilendiği yazdı.
Petrol milyarderi olan Abramoviç'in Chelsea'ye yıldız futbolcu getirmek için Milano'da Inter ve Juventuslu yöneticilerle görüşmesi büyük polemiklere yol açtı. Inter Başkanı Massimo Moratti hiçbir oyuncuyu satmayı düşünmediklerini belirterek, teklifleri geri çevirdi. Juventus'un yıldız isimleri Edgar Davids için 15 milyon euro ve David Trezeguet için de 30 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi hazır olduğunu söyleyen Abramoviç, Torino temsilcisinden de olumsuz yanıt kaldı.
Bu arada Gençlerbirliği'nin eski oyuncusu Geremi de, Chelsea ile anlaştı.
İngiliz ekibi Kamerunlu oyuncu için Real Madrid'e 10 milyon euro ödeyecek. Chelsea Menajeri Claudio Ranieri, Geremi'yi takımında görmek istediğini daha önce de İngiliz basınına söylemişti. (Spor Servisi)