En büyük kupa için

En büyük kupa için
En büyük kupa için
Geçen sezonun 'üç kupalı' şampiyonu Beşiktaş, bugün Anadolu Efes ile Cumhurbaşkanlığı Kupası için karşılaşacak. Maç 17.00'de başlayacak.

Basketbolda en büyük kupa bugün sahibini buluyor. 28. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası için Beko Basketbol Ligi’nin son şampiyonu ve geçen sezonu toplamda üç kupayla tamamlayan Beşiktaş , play-off finalisti Anadolu Efes ile karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak ve saat 17.00’de başlayacak mücadele SkyTürk 360 kanalından naklen yayımlanacak.
Biletlerin satışının sürdüğünü belirtirken fiyatların 12 ile 112 lira arasındaki 7 kategoride değiştiğini hatırlatalım. 

Kartal ‘İlk’ peşinde 

Geçen sezon Beko Basketbol Ligi, ilk kez olmak üzere FIBA EuroChallenge ve Türkiye Kupası’nı kazanan Beşiktaş, 25 yıl sonra eriştiği lig zaferinden sonra Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı ilk kez müzesine götürmek için çaba sarf edecek. Anadolu Efes ise bu konuda deneyimli. Zira daha önce bu başarıya dokuz kez ulaştılar.
Siyah-Beyazlılar son finallerinde 1987’de Karşıyaka’ya 81-65 yenilmekten kurtulamamışlardı. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın son sahibi ise geçen sezon Fenerbahçe Ülker’i 103-97’lik skorla yenmeyi başaran Galatasaray MP olmuştu. (İSTANBUL-SPOR SERVİSİ)