En büyük kupa kime gidecek?

Basketbolda 23. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası, bugün Ankara'da sahibini bulacak.

ANKARA - Basketbolda 23. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası, bugün Ankara'da sahibini bulacak. BEKO Basketbol Ligi şampiyonu Fenerbahçe Ülker ve Tadım Türkiye Kupası şampiyonu Efes Pilsen'i karşı karşıya getirecek mücadele 20.00'de Atatürk Spor Salonu'nda başlayacak. Karşılaşmayı D Spor naklen ekranlara getirecek.
Alpella'yı 77-61 yenerek geçen yılki kupayı kazanan Efes, bugün sekizinci kez Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müzesine götürmek için mücadele edecek. Efes, bu kupayı en çok kazanan ekip konumunda. Fenerbahçe Ülker'de ise amaç 13 yıllık özlemi sona erdirmek. Sarı-Lacivertliler daha önce üç kez bu kupayı kazanmıştı. İlkini 1985'te Galatasaray'ın kazandığı Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Ülkerspor'un ise üst üste beş zaferi bulunuyor.
Tanjeviç: Efes bir adım önde
Karşılaşma öncesi dün bir basın toplantısı düzenlendi. Fenerbahçe Ülker ve Türkiye A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjeviç, "İyi bir kadro kurduk. Hazırlık maçlarında farklı performanslar sergiledik. Ama yavaş yavaş forma giriyoruz. İyi oynayarak kupayı kazanmak istiyoruz. Rakibimizi bir adım önde ve biraz avantajlı görüyorum" diye konuştu.
Efes Pilsen antrenörü David Blatt ise "Kâğıt üzerinde eşit şartlarda oynanacak bir maç gibi gözüküyor. İki takımın hocası da milli takımlardaki oyuncuların takıma sonradan katılması nedeniyle işe biraz eksik başladı. Son zamanlardaki performansları açısından iki takım adına da güzel bir maç olacak ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)