En çok Drogba konuşuldu

En çok Drogba konuşuldu
En çok Drogba konuşuldu
Yeni sezonun başladığı Ağustos ayında, yazılı basında çıkan spor haberler içinde en çok Didier Drogba'nın ismi yer aldı.

Medya takip ajansı Interpress’in araştırmasında, sarı-kırmızılı takımın dünyaca ünlü golcü futbolcusu Didier Drogba’nın, geçtiğimiz ay boyunca toplam 1793 haberle birinci sırada yer aldığı tespit edildi. En çok konuşulan sporcular listesinde ikinci sırada Fenerbahçe’nin Hollandalı oyuncusu Dirk Kuyt 1530 haberle yer alırken, Trabzonspor’un Chelsea’den transfer ettiği Florent Malouda’nın 1474 haberle üçüncü olduğu saptandı.

Sneijder'den Liverpool cevabı


Interpress’in ayın en çok konuşulan sporcuları araştırmasında, Fenerbahçeli Bruno Alves ay boyunca çıkan 1237 haberle dördüncü sırayı alırken, Galatasaray ’ın ve Milli Takımın golcü futbolcusu Burak Yılmaz da isminin yer aldığı toplam 1179 haber ile Ağustos ayını beşinci sırada tamamladı. İlk 10 sıra içinde, Fenerbahçe’den golcü futbolcu Moussa Sow, Galatasaraylı Wesley Sneijder, Beşiktaş ’tan Portekizli oyun kurucu Manuel Fernandes ve golcü futbolcu Hugo Almeida ile Fenerbahçeli Michael Kadlec yer aldı.

TEKNİK DİREKTÖRLER ARASINDA TERİM ZİRVEDE

Geçtiğimiz ay spor sayfalarında en çok ismi geçen teknik direktör sıralamasında ilk sıranın sahibi Fatih Terim oldu. Medya takip ajansı Interpress’in ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ve dergiyi kapsayan araştırmasında, 2013-2014 Süper Lig sezonunda Galatasaray’ın başında yer alan Terim, Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirilmesinin haberleri de olmak üzere toplam 2846 haberle ilk sırada yer aldı. Aynı araştırmada bu sezon Fenerbahçe’nin başına geçen Ersun Yanal, Ağustos ayın boyunca 2324 haberde yer alırken, Beşiktaş Teknik Direktörü görevini üstlenen Slaven Bilic de 2093 haberle üçüncü sırayı aldığı tespit edildi.

AYBABA VE AKÇAY BİN HABERİ GEÇTİ

Interpress’in Ağustos ayında en çok konuşulan teknik direktörler araştırmasında, bu yıl Antalyaspor’un başına geçen Samet Aybaba ile Trabzonspor Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Mustafa Reşit Akçay toplamda bin haberi geçtikleri belirlendi. Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos’un da ilk 10 sıra içinde yer aldıkları saptandı.

Burak Yılmaz takımında kaldı

İşte Kazım'ın yeni takımı