'En çok hocayla çalışan ile en çok takım çalıştıran bir arada'

'En çok hocayla çalışan ile en çok takım çalıştıran bir arada'
'En çok hocayla çalışan ile en çok takım çalıştıran bir arada'
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile Başkent ekibinin yeni teknik direktörü Yılmaz Vural, kulüp tesielerindeki imza töreninde ilginç açıklamalarda bulundu.

ANKARA - Gençlerbirliği, teknik Yılmaz Vural'a 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Başkan İlhan Cavcav, Asbaşkanlar Niyazi Akdaş, Sinan Gürsoy, A.Rıza Koç, Arif Ölmez, Yılmaz Vural ve yardımcıları katıldı.

"En çok hoca değiştiren kulüp başkanı ile çok kulüp değiştiren hoca bir araya geldi" diyerek konuşmasına başlayan Cavcav, "Gençlerbirliği'nin 2. Lig'e düşmesi halinde bir felaket olur. Allah böyle bir felaket vermesin. 36 senedir Gençlerbirliği'ni birinci ligde tuttuk" dedi.

1978 senesinde başkanlığa başladığında Yılmaz Vural'ı tanımadığını aktaran Cavcav, "Aradan seneler geçince Vural'ı tanımaya başladım. Allah'ın izniyle hocamızın bize faydalı olacağını ve Gençlerbirliği'nin bu sene layık olduğu yerde tutacağına inanıyoruö. Başarılı olabilmesi için kulüp olarak, yönetici olarak her türlü desteği hocamıza vereceğimizi hepinizin bilmenizi istiyorum" ifadelerini kullandı.

Bu hafta oynanacak Eskişehir maçının iki takım için de önemine değinen Cavcav, "Keşke imkan olsa da her iki takıma da 3 puan verseler. İkimiz de galip gelsek" dedi.

"TERİM 'O ZAMAN GELSİN İLHAN BEY İDARE ETSİN' DEMİŞ"

Süper Lig'deki 14 yabancı kuralına değinen İlhan Cavcav, o dönemde yaşanan bir olayı şöyle anlattı:
"Futbol Federasyonu Başkanı'na bunun doğru olmadığını söyledim. Tamam 14 tane yabancı olsun ancak bunun 8 tanesi A takımda, diğerleri A2 takımda yetiştirelim, dedim. Çok iyi fikir olduğunu söylediler. Ama maalesef İstanbul'da yapmış olduğumuz toplantıda bütün kulüplerimiz buna 'evet' dediğimiz halde federasyon Sayın Fatih Terim'e soracağını söyledi. Servet Yardımcı'ya 'Fatih Bey milli takımın hocası, bu konu federasyonu ilgilendiren bir konu, ne soracaksınız' diye sordum. O da gitmiş, söylemiş. Dolaylı olarak haber geldi, 'O zaman gelsin İlhan Bey idare etsin' demiş. Şu anda 12 tane yabancı oyuncumuz var. 3-4 tane mutlaka yabancı oyuncuyu göndermek mecburiyetindeyiz. Daha hocayla bunu hiç konuşmadım. Benim gördüğüm kadarıyla buraya yeni yüzler almak zorundayız. Hocanın elinde sihirli tokmak yok."

İmza töreninde konuşan Yılmaz Vural ise "5 gün sonra bir maç var. İki takımı çok ilgilendiren bir maç oynayacağız. Biraz olsun bu değişiklik takıma olumlu yansırsa iyi olur. Sonrasında bir aramız var. Ayın 2'sine kadar 3-4 günlük bir ara vereceğiz, ondan sonra a günlük süremiz var. Takımın bize göre eksik bulduğumuz tarafını tamir etmeye çalışacağız. Takıma birkaç ilave yapılması düşünülüyor. Bir an evvel Gençlerbirliği takımını bu pozisyondan çıkarmak gibi bir iddia ile buradayız" şeklinde konuştu.

BAHİS SORUSUNA GÜLEREK CEVAP VERDİ

'Yılmaz Vural, Süper Lig'de bu yıl takım çalıştırır mı?' diye açılan bahsi, 'çalıştırır' diyenler kazandı. Bu bahsi oynayanlar 1'e 3.60 kazandı" bilgisi üzerine gülen deneyimli çalıştırıcı, "Öyle bir bahis mi olur' şeklinde konuştu.

Öte yandan Vural'ın yardımcılıklarını M.Süha Sidal, Mehmet Demirtaş, Cenk Özcan ve kaleci antrenörü Cemal Tosun getirildi. ERCAN ATA (DHA)